Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Drużkowska zagra w BKS Bielsko-Biała

Karolina Drużkowska zagra w BKS Bielsko-Biała

fot. Agnieszka Nowoczek - pzps.pl

Jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia dołączy do BKS. – To bardzo utalentowana zawodniczka o rewelacyjnych warunkach fizycznych, przed którą oczywiście jeszcze wiele pracy, ale wierzę, że czas spędzony w Bielsku-Białej będzie dla niej kolejnym dużym krokiem w jej rozwoju sportowym – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Karolina Drużkowska urodziła się w 2002 roku w Brzesku. Mierzy 194 cm wzrostu, a na boisku może występować na pozycji przyjmującej i atakującej. Jej pierwszym klubem był UKS Jedynka Tarnów. Aktualnie jest uczennicą SMS PZPS Szczyrk i zawodniczką Elite Volley Małopolska.W swoim dorobku ma 4. miejsce w mistrzostwach Polski kadetek, a także występy w reprezentacji Polski minikadetek i kadetek. Została powołana także do reprezentacji Polski juniorek, ale z powodu kontuzji nie mogła w niej jeszcze wystąpić. Mimo wieku juniorki Karolina Drużkowska w maju otrzymała także powołanie od trenera Jacka Nawrockiego do reprezentacji Polski seniorek. Aktualnie przebywa więc na zgrupowaniu kadry w Szczyrku, gdzie przy boku starszych koleżanek nabiera seniorskiego doświadczenia. Co więcej na początku lipca wraz ze swoją drużyną juniorek będzie walczyć o mistrzostwo Polski w zawodach przełożonych z powodu koronawirusa.

Trenerzy SMS PZPS Szczyrk mówiąc o Karolinie nie szczędzą pochwał. – Dysponuje fantastycznymi warunkami fizycznymi. Jest to duży talent, z którego polska siatkówka już w niedalekiej przyszłości powinna mieć pociechę – mówi trener juniorek reprezentacji Polski i były szkoleniowiec bialskiego klubu Wiesław Popik cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jak się okazuje Karolina ma nie tylko talent do siatkówki, ale także rozwijała się pod kątem muzycznym w szkole muzycznej. Gra na fortepianie i gitarze oraz lubi śpiewać.

– O Karolinie słyszałem wiele dobrego od trenerów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i już jakiś czas temu zaczęliśmy się jej przyglądać. To bardzo utalentowana zawodniczka o rewelacyjnych warunkach fizycznych, przed którą oczywiście jeszcze wiele pracy, ale wierzę, że czas spędzony w Bielsku-Białej będzie dla niej kolejnym dużym krokiem w jej rozwoju sportowym – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved