Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Karolina Drużkowska: W Szczyrku czuję się prawie jak w domu

Karolina Drużkowska: W Szczyrku czuję się prawie jak w domu

fot. Agnieszka Nowoczek - pzps.pl

– Dostałam powołanie na zgrupowanie kadry w Szczyrku, w którym czuję się prawie jak w domu. Chcę poprawiać swojej umiejętności i na pewno praca pod kierunkiem Jacka Nawrockiego będzie znakomitą ku temu okazją – powiedziała Karolina Drużkowska.

Ma 194 cm wzrostu i może grać zarówno na przyjęciu jak i w ataku. Trener kadry juniorek Wiesław Popik, który doskonale zna Karolinę Drużkowską ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, nie ma wątpliwości, że to ogromny talent. – Dysponuje fantastycznymi warunkami fizycznymi. Jest to duży talent, z którego polska siatkówki już w niedalekiej przyszłości powinna mieć pociechę – powiedział doświadczony szkoleniowiec.

6 marca obchodziła osiemnaste urodziny. Jest wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Tarnów, a jej pierwszą trenerką była Urszula Świerczek.Karolina jest niezwykle utalentowana, przypomina mi czasami Agatę Mróz. Jest przy tym niesamowicie skromna, poukładana i zawsze uśmiechnięta – mówi Urszula Świerczek. Z kolei Karolina Drużkowska podkreśla, że „Pani Urszula bardzo jej pomogła”. – Mogę o niej mówić tylko pozytywnie, zarówno jak o trenerce i człowieku – powiedziała młoda siatkarka.

Można stwierdzić, że siatkówka przyszła do młodej kadrowiczki prawie do domu. Pochodzi z Maszkienic koło Brzeska, a boisko miała tuż koło miejsca zamieszkania. Ponieważ grały starsze siostry więc zachęciły młodszą Karolinę, której długo nie trzeba było namawiać. W swoim dorobku ma już występy w reprezentacji Polski minikadetek i kadetek. Otrzymała również powołania do kadry juniorek. Niestety, 2019 rok był praktycznie stracony. Pod koniec lutego doznała kontuzji i pierwszy mecz rozegrała dopiero w styczniu 2020. Na szczęście po urazie  nie pozostało już ani śladu.

W SMS PZPS w Szczyrku miała okazję, co sama podkreśla, współpracować z dobrymi szkoleniowcami, mądrymi pedagogami. Poza wspomnianym wyżej Wiesławem Popikiem trenowała pod kierunkiem m.in. Waldemara Kawki i Andrzeja Pecia.Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, że dostałam powołanie na zgrupowanie kadry w Szczyrku, w którym czuję się prawie jak w domu. Chcę poprawiać swojej umiejętności i na pewno praca pod kierunkiem Jacka Nawrockiego będzie znakomitą ku temu okazją – powiedziała.

Zgrupowanie kadry kobiet w OPO COS w Szczyrku odbędzie się od 4 do 25 czerwca. Przed rozpoczęciem zajęć na terenie ośrodka wszystkie zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 6 do 30 lipca.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved