Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Bednarek: Jeśli zagramy naszą siatkówkę, to może nam to przynieść zdobycz punktową

Energa MKS Kalisz zakończy 2020 rok meczami z topowymi polskimi zespołami. Po porażce 0:3 z ŁKS-em Commercecon Łódź czeka je jeszcze spotkanie z Developresem SkyRes Rzeszów oraz Grupą Azoty Chemik Police. – Mam nadzieję, że ten poniedziałkowy mecz da nam takiego pozytywnego kopa, który nas nakręci na to, żeby walczyć jeszcze mocniej – powiedziała środkowa MKS-u Karolina Bednarek.

Kaliszanki, po zwycięstwie w pierwszej rundzie 3:2, niespodziewanie łatwo uległy w spotkaniu rewanżowym ŁKS-owi Commercecon Łódź 0:3. – Dałyśmy łodziankom się nakręcić. Grały swoją fajną grę, z każdą kolejną akcją cieszyły się coraz bardziej i pozytywnie podchodziły do meczu. My z kolei zaczęłyśmy zbyt delikatnie. To spowodowało, że rywalki miały okazję rozwinąć skrzydła i doprowadzić do takiego wyniku w pierwszym secie, którego żadna z nas się nie spodziewała – podsumowała spotkanie środkowa MKS-u Karolina Bednarek.

Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w pierwszym secie zostały całkowicie zdominowane przez rywalki i ostatecznie przegrały 12:25. Później nie było wcale lepiej, w drugiej odsłonie zdobyły tylko 14 punktów. Najlepiej poradziły sobie w trzeciej partii, jednak zwycięstwo łodzianek nie było w żadnym momencie zagrożone. Całe spotkanie trwało zaledwie 71 minut. – Po tej bolesnej przegranej w pierwszym secie pobudziłyśmy się do walki, zaczęłyśmy nawiązywać równą grę, ale niestety łodzianki były w dużo lepszej dyspozycji i dlatego to one wygrały 3:0  – dodała siatkarka.

W ostatnim spotkaniu przed świętami kaliszanki ponownie nie będą miały łatwego zadania, bowiem zmierzą się u siebie z niepokonanymi dotychczas siatkarkami Developresu SkyRes Rzeszów. – Mam nadzieję, że ten poniedziałkowy mecz da nam takiego pozytywnego kopa, który nas nakręci na to, żeby walczyć jeszcze mocniej. Tak, jak pokazywałyśmy to od początku sezonu. Jeśli zagramy naszą grę, naszą siatkówkę, to może nam to przynieść zdobycz punktową. Tego życzę sobie i całej naszej drużynie – zakończyła środkowa. Siatkarki Energi MKS Kalisz mają trudną końcówkę roku, bowiem po meczach z łodziankami i rzeszowiankami w ostatnim spotkaniu w 2020 roku zmierzą się jeszcze z Grupą Azoty Chemik Police.

źródło: faktykaliskie.pl, opr. własne