Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Urbanowicz: Jesteśmy głodni gry, głodni wygrywania

Karol Urbanowicz: Jesteśmy głodni gry, głodni wygrywania

Siatkarze Trefla Gdańsk wywalczyli komplet punktów w starciu z PGE Skrą Bełchatów, wygrywając 3:1. – Trzy wygrane sety w pełni kontrolowaliśmy. W trzeciej partii bełchatowianie wyszli z dużą presją, od początku seta zaczęli się napędzać. My trochę ucichliśmy, zbudowali dużą przewagę i nie mogliśmy ich dogonić. Na czwartego seta wyszliśmy z taką samą energią jak na pierwszego i drugiego, na nowo przejęliśmy kontrolę – ocenił spotkanie Patryk Niemiec, środkowy Trefla Gdańsk.

Wygraliśmy dwa sety, może to nas trochę rozluźniło. Możemy myśleliśmy, że to spotkanie już się samo wygra, ale cieszę się, że po tym trzecim secie wróciliśmy do gry i nie dopuściliśmy do tie-breaka – dodał Patryk Niemiec.

Wiedzieliśmy, że musimy nastawić się mentalnie na ciężkie spotkanie i wbrew pozorom takie ono było – podsumował mecz z PGE Skrą Karol Urbanowicz. – Skra narzuciła mocne warunki, ale my swoją grą, swoją dobrą dyspozycją w polu serwisowym pokazaliśmy, że potrafimy grać z takim rywalem.

Na pewno mamy jeszcze rezerwy, ale nie da się ukryć, że gramy dobrze. Jesteśmy głodni gry, głodni wygrywania. Mamy swoje cele i krok po kroku chcemy je realizować – dodał środkowy gdańskiego zespołu. – Ja spełniam swoje marzenia grając tutaj przy gdańskiej publiczności. Uważam się za szczęściarza, że mogę grać przy publiczności, która wspiera mnie i zespół. Jest to niesamowite, niejednokrotnie w tym meczu miałem ciarki. Wielki szacunek dla kibiców.

Trefl wygrał zasłużenie, znalazł na nas sposób, grali na dużej werwie i adrenalinie. Ale my sami oddaliśmy masę punktów, zaczęliśmy mecz od chyba trzech czy czterech błędów. Wtedy się ciężko gra w takiej hali, gdzie kibice niosą gospodarzy. Jest mi bardzo przykro, musimy to przeanalizować i zasuwać dalej – ocenił spotkanie Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry Bełchatów. – Na pewno walka będzie do samego końca, ścisk w tabeli jest niesamowity, ale takie mecze jak ten na pewno nam nie pomogą w awansie do ósemki.

Ciężko na gorąco wytłumaczyć, czemu te trzy sety były przegrane tak znacząco – przyznał Jędrzej Gruszczyński, libero bełchatowskiej drużyny. – W tym, który wygraliśmy, zagraliśmy nieco lepszą siatkówkę, ale w przegranych praktycznie od początku dawaliśmy przewagę drużynie z Gdańska. Na pewno mamy jeszcze trochę czasu, trochę meczów z rywalami, którzy są blisko nas w tabelę. Chcemy i musimy je wygrać, jeśli chcemy myśleć o play-off.

źródło: opr. własne, PLS TV