Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Rozegrajmy mecz kadra A przeciwko kadrze B

Karol Kłos: Rozegrajmy mecz kadra A przeciwko kadrze B

fot. Katarzyna Antczak

– Rozegrajmy mecz kadra A kontra kadra B. To mógłby być hit. Ludzie chętnie obejrzeliby takie spotkanie, a mecz stałby na wysokim poziomie – mówi środkowy reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów Karol Kłos.

Środkowy Skry Bełchatów uważa, że decyzja o anulowaniu rozgrywek w Lidze Narodów była jedyną słuszną decyzją. Panująca pandemia koronawirusa uniemożliwia rozgrywanie meczów. – To chyba najmądrzejsza decyzja, jaka mogła zostać podjęta. Przy tym, co dzieje się na świecie innej możliwości nie było i jestem przekonany, że nikt nie będzie miał działaczom FIVB tego za złe. Wszyscy poniosą spore straty finansowe, kibice będą zawiedzeni, ale zdrowie jest najważniejsze. Obowiązująca od lat formuła w ogóle nie wchodziła w grę, a znalezienie innego sensownego systemu grania też jest chyba niemożliwe. Brawo FIVB – stwierdził zawodnik.Karol Kłos otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry w Spale, jednak trenowanie oraz granie będzie obłożone różnego typu obostrzeniami. Sytuacja taka na pewno nie będzie sprzyjała integracji kadry. – Trudno jednak mówić o normalnym zgrupowaniu. Jeśli wprowadzone zasady nie zostaną nieco poluzowane, to średnio to widzę. Będzie to po trosze przypominało więzienie – pełna izolacja, surowy reżim. Jak w takich warunkach mówić o budowaniu atmosfery i integracji, o trenowaniu w pełnym wymiarze już nie wspominając. To może być trudne i męczące. Liczę na to, że z czasem obostrzenia będą znoszone i zaczną się w w miarę normalne treningi – dodał Karol Kłos.

Siatkarz uważa, że skoro nie można rozegrać żadnego meczu to dobrym rozwiązaniem byłoby zagranie sparingu pomiędzy kadrą A oraz kadrą B. – Skoro niemożliwe będzie granie z innymi reprezentacjami, rozegrajmy mecz kadra A kontra kadra B. To mógłby być hit. Ludzie chętnie obejrzeliby takie spotkanie, a mecz stałby na wysokim poziomie. Łatwiej byłoby go zorganizować. Żeby nikogo nie urazić może należałoby dokonać innego podziału – na przykład zawodnicy grający za granicą kontra plusligowcy. Podział drużyn byłby jednak umowny. Najważniejsze, że kibice zobaczyliby kadrowiczów w akcji. W poprzednim roku taki mecz już się odbył w Arłamowie i to był fajny pomysł. Rywalizacja w kadrze na każdej pozycji jest ostra – zakończył zawodnik reprezentujący klub z Bełchatowa.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę