Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Chcę dobrze przepracować ten czas i zagrać dobry sezon

Karol Kłos: Chcę dobrze przepracować ten czas i zagrać dobry sezon

fot. Katarzyna Antczak

Karol Kłos znalazł się w gronie 19 siatkarzy powołanych przez Vitala Heynena na zgrupowanie reprezentacji Polski. – Każdego roku powołanie do reprezentacji Polski bardzo mnie cieszy. Większego wyróżnienia nie ma. Szczególnie teraz, kiedy w naszej reprezentacji jest tylu świetnych graczy na każdej pozycji – przyznał środkowy.

Ze względu na epidemię koronawirusa przez długi czas nie było wiadomo, jak będzie wyglądał sezon reprezentacyjny w 2020 r. Po przełożeniu igrzysk olimpijskich na przyszły rok zastanawiano się nad sensem zgrupowań i ich formułą – ostatecznie Vital Heynen powołał 19 zawodników. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Karol Kłos. – Każdego roku powołanie do reprezentacji Polski bardzo mnie cieszy. Większego wyróżnienia nie ma. Szczególnie teraz, kiedy w naszej reprezentacji jest tylu świetnych graczy na każdej pozycji – skomentował gracz PGE Skry Bełchatów.Siatkarze nie ukrywają radości z możliwości powrotu na boisko, który będzie miał miejsce 1 czerwca. – Może nie dzień dziecka, ale powrót do normalności! Po długiej przerwie i odpoczynku czas trochę podotykać piłkę. Bo przecież ile można trenować w domu – żartował środkowy.

Skoro igrzyska olimpijskie zostały przełożone, jak będzie wyglądać zgrupowanie? – Trener zna odpowiedź. Nie ma w tym roku żadnej imprezy docelowej, więc i plan jest trochę luźniejszy. Dla nas zawodników to będzie dobre, że ruszymy się trochę szybciej. Łatwiej nam się wróci do treningów klubowych i nie będziemy mieć takiej ogromniej przerwy – ocenił Karol Kłos. Zawodnik przyznał, że raczej nie spodziewa się zbytniego wylewania potu w Spale. – Myślę, że nie jest to czas na mega ciężkie treningi, te czekają nas na przygotowaniach w klubie. Będzie to czas na rozsądny start treningów i na pewno budowanie atmosfery – dodał.

Czy w związku z tym, że w tym roku nie będzie docelowej imprezy, Karol Kłos nie spodziewa się spadku motywacji na treningach? – Wystarczającą motywacją są Igrzyska Olimpijskie 2021! Wiem, że to moja ostatnia szansa na imprezę czterolecia, bardziej motywować mnie nie trzeba. Chcę dobrze przepracować ten czas, wrócić do klubu i zagrać dobry sezon. Później wyjść na ostatnią prostą przed igrzyskami i być przy tym zdrowym – zapowiedział.

Przypomnijmy, że kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych.

* Cała rozmowa Natalii Perlińskiej na stronie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę