Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Jankiewicz: O wyniku decydowały pojedyncze akcje

Karol Jankiewicz: O wyniku decydowały pojedyncze akcje

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Możemy grać lepiej, ale dopiero od poniedziałku trenujemy w większym gronie. Dołączyli Robbert i Moritz, więc na trzy dni wspólnych treningów w takim zestawieniu nasza gra wyglądała dobrze – powiedział po półfinałowej wygranej w Memoriale Józefa Gajewskiego rozgrywający Indykpolu Karol Jankiewicz. 

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie powtórzą sukcesu z zeszłego roku, kiedy to wygrali Memoriał Józefa Gajewskiego. Tym razem gospodarze w półfinale po zaciętym meczu musieli uznać wyższość Indykpolu AZS-u Olsztyn.Mamy sporo materiału do analizy. Cieszę się, że mogliśmy zmierzyć się z silnym rywalem, kiedy w końcu jesteśmy w komplecie. Mati dotarł do Suwałk w środę, w czwartek mieliśmy z nim pierwszy trening. Porozumienie między nami a nim jest na niezłym poziomie. Mamy jeszcze wiele rzeczy do poprawy, ale myślę, że możemy pozytywnie patrzeć w przyszłość – podkreślił atakujący suwalskiej ekipy Bartosz Filipiak.

Przyjezdni potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać Ślepska, chociaż wynik rozstrzygał się dopiero w końcówkach. – O wyniku w tym meczu decydowały pojedyncze piłki, dwie, trzy akcje. Pierwsze dwa sety były na styku, trzeci rozgrywany był na przewagi, więc emocji nie brakowało. Cieszymy się, że z tego meczu wyszliśmy obronną ręką – zaznaczył rozgrywający olsztynian Karol Jankiewicz.

Poszczególne zespoły dopiero rozpoczynają treningi w optymalnych zestawieniach, bo powoli wracają do nich zawodnicy biorący udział w mistrzostwach świata. Do Indykpolu niedawno dołączyli reprezentanci Holandii i Niemiec. – Na pewno jesteśmy zadowoleni z systemów, które trener Weber wprowadził. Część z nas już je znała, ponieważ pracowaliśmy razem wcześniej w poprzednim sezonie. Mamy jednak w zespole nowych zawodników, więc tych systemów musimy się wspólnie uczyć. Część założeń udało nam się zrealizować, ale na pewno nie w 100%. Możemy grać lepiej, ale dopiero od poniedziałku trenujemy w większym gronie. Dołączyli Robbert i Moritz, więc na trzy dni wspólnych treningów w takim zestawieniu nasza gra wyglądała dobrze – zakończył Karol Jankiewicz.

źródło: inf. własna, Ślepsk Suwałki - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę