Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn trafi do Indykpolu AZS Olsztyn?

Karol Butryn trafi do Indykpolu AZS Olsztyn?

fot. plusliga.pl

Zdaniem dziennikarzy Polsatu Sport Karol Butryn, który jest jednym z objawień tego sezonu, w kolejnych rozgrywkach będzie grał w zespole z Olsztyna. Przenieść się ma do niego po udanym sezonie w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

Karuzela transferowa w PlusLidze kręci się coraz mocniej. Nie ma tygodnia bez kolejnych plotek transferowych. Sporo z nich dotyczy Indykpolu AZS Olsztyn, w którym po sezonie ma dojść do sporych przetasowań kadrowych. Z olsztyńską drużyną wcześniej łączeni byli Jan Firlej oraz Torey Defalco. Być może trafi do niej także Karol Butryn.Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej Asseco Resovia jest czwarta w tabeli PlusLigi, ale może jeszcze wyprzedzić na finiszu Trefla Gdańsk. Miała słaby początek sezonu, ale z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej. Jednym z jej liderów jest właśnie Butryn, który już ośmiokrotnie w tym sezonie był wyróżniany statuetką MVP. Dotychczas wystąpił we wszystkich meczach sezonu zasadniczego, zapisując na swoim koncie 483 punktów. Popisał się 41 asami serwisowymi, 31 blokami, a pozostałe oczka zdobył w ataku, w którym jego skuteczność wynosi 54%.

To pierwszy sezon Butryna w ekipie z Podkarpacia, ale jej działacze chcą zakontraktować Macieja Muzaja, który w przyszłych rozgrywkach miałby pełnić rolę pierwszego atakującego. Butryn wcześniej grał w Czarnych Radom, a na szersze siatkarskie wody wypłynął w GKS-ie Katowice, w barwach którego występował przez kilka sezonów.

Jeśli spekulacje dziennikarzy Polsatu sport się potwierdzą, to niespełna 28-letni atakujący kolejny sezon spędzi w Olsztynie, choć oni widzieliby go w którymś z czołowych klubów PlusLigi. – Po tak dobrym sezonie idzie się do lepszego, a nie do słabszego klubu. Widziałbym Butryna w połączeniu z szybko grającym Toniuttim w Jastrzębskim Węglu – przyznał Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata z 2006 roku.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę