Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Butryn: Każdy z nas walczy o miejsce w składzie

Karol Butryn: Każdy z nas walczy o miejsce w składzie

fot. FIVB

 – Cieszę się, że mogłem zagrać i wygraliśmy.  Gra przed taką publicznością może nie dodaje centymetrów do skoczności, ale myśli się, że tak jest. Na pewno dla tych kibiców chciałoby się grać jeszcze lepiej – powiedział atakujący reprezentacji Polski Karol Butryn. Z nim na boisku Polacy wygrali w sobotę z Holandią 3:0.

Dla Karola Butryna był to pierwszy mecz w biało-czerwonych barwach przed polską publicznością.  – Też bym powiedział, że to drugi debiut. Na pewno stres, emocje są dużo większe. Cieszę się, że mogłem zagrać i wygraliśmy. – Gra przed taką publicznością może nie dodaje centymetrów do skoczności, ale myśli się, że tak jest. Na pewno dla tych kibiców chciałoby się grać jeszcze lepiej, ale nie było moim zdaniem źle, jak na pierwszy mecz przed tymi fanami – ocenił zawodnik, który w sobotę zdobył 9 punktów  przy 64 % skuteczności ataku.

Karol Butryn cały czas jest w walce o udział w turnieju finałowym w Bolonii, a także MŚ. – Na pewno każdy z nas walczy, chłopaki, którzy są poza „14 ” także mają szansę pojechania na mundial. To trener zdecyduje, kto mu będzie bardziej odpowiadał. My też z niecierpliwością czekamy na te decyzje – podkreślił. Dodał także, że granie reprezentacyjne dodaje dużo doświadczenia, więcej niż gra w lidze, nawet tak silnej jak polska. – Na pewno to duży bagaż doświadczeń, zwłaszcza granie przy takiej publiczności jak polska. To dodaje dużo pewności siebie – zakończył Butryn.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę