Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Dostrzegam same plusy

Karol Butryn: Dostrzegam same plusy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia oficjalnie już ogłosiła, że jednym z nowych atakujących zespołu będzie Karol Butryn. Siatkarz świetnie radził sobie w poprzednim sezonie i był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem. – Wiadomo, że zależało mi, żeby wybić się dalej i walczyć o coś więcej. Mam nadzieję, że klub z Rzeszowa zapewni mi to i całą drużyną będziemy się wspólnie cieszyć z gry – mówił nowy nabytek rzeszowskiego zespołu w rozmowie z portalem Super Nowości.

Karol Butryn był zdecydowanym liderem Cerrad Enei Czarnych Radom w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. Teraz bombardier przenosi się do Rzeszowa.  – Ten klub  zapewni mi walkę o coś więcej w przyszłym sezonie. Byłem zdecydowany od początku na Asseco Resovię i mam nadzieję, że powalczymy o jakiś większy wynik – przyznał atakujący i zdradził:  – Wstępne rozmowy prowadziliśmy już dużo wcześniej. Zależało mi na tym, żebym oczywiście grał, a nie przesiedział połowy sezonu na ławce. Dlatego zdecydowałem się na tą ofertę, bo będę mógł gra – wyjaśnił Karol Butryn.Zanim Butryn przeszedł do Czarnych Radom, występował w GKS-ie Katowice. Teraz kilku jego kolegów z Katowic występuje w barwach rzeszowskiego zespołu. – Na pewno rozmawialiśmy i to nie tylko odkąd dowiedziałem się, że mam propozycję, tylko przez cały rok. Także wiedziałem, jakie to jest środowisko. Myślę, że dam sobie radę. Bardzo się cieszę też, że będę grał z chłopakami, z którymi znam się z gry w Katowicach. Fajnie będzie ponownie z nimi zagrać w zespole. Dostrzegam same plusy – tłumaczył Karol Butryn, dla którego będzie to pierwszy raz w utytułowanym klubie. – Wiadomo, że zależało mi, żeby wybić się dalej i walczyć o coś więcej. Mam nadzieję, że klub z Rzeszowa zapewni mi to i całą drużyną będziemy się wspólnie cieszyć z gry – zapewnił atakujący.

Po raz pierwszy również przyjdzie mu pracować z zagranicznym szkoleniowcem, Asseco Resovię poprowadzi Alberto Giuliani. – Nie pracowałem jeszcze z zagranicznym szkoleniowcem. Jestem bardzo ciekawy naszej współpracy. Mam nadzieję, że przyniesie to same superlatywy. Jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało i czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie treningów – zapewnił Karol Butryn.

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved