Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kapitan zostaje w Developresie

Kapitan zostaje w Developresie

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

To było do przewidzenia. Cztery sezony spędzone w Developresie SkyRes Rzeszów dawały kibicom tego klubu wiarę, że Jelena Blagojević postanowi związać się z zespołem na jeszcze dłużej. Kapitan rzeszowskiej drużyny przedłużyła kontrakt o kolejny rok i w przyszłym sezonie będzie walczyć o kolejne trofea dla Developresu.

Serbka reprezentuje podkarpacki klub od 2017 roku. Wcześniej była zawodniczką Chemika Police. Jak na razie z zespołem dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwo Polski i raz brązowy medal. Dwukrotnie zagrała również w finale Pucharu Polski.Charyzmatyczna przyjmująca ma coś jeszcze do udowodnienia na polskich parkietach. Co prawda ma w swojej kolekcji mistrzowski tytuł, ale zdobyty jeszcze przed przybyciem do Rzeszowa. Taka sama sytuacja mam miejsce w przypadku Pucharu Polski. Serbka chciałaby jednak te sukcesy osiągnąć również z Developresem.

Pozostaje jednak Superpuchar, który w karierze Jeleny Blagojević jest trofeum naznaczonym sporym pechem. Reprezentantka Serbii miała prawo o niego zagrać kiedy trafiła do Polic, ale w 2016 roku nie rozegrano meczu o to trofeum. Przyjmująca miała również prawo zagrać o Superpuchar w minionym sezonie, ale z powodu pandemii również odwołano te rozgrywki, zastępując je meczem o trofeum PLS 2015-2020. Blagojević nie kryła żalu do władz ligi o wykluczenie jej zespołu z możliwości zdobycia Superpucharu, a za swoje komentarze została ukarana przez Polską Ligę Siatkówki karą finansową. W przyszłym sezonie znów prawdopodobnie nie będzie mogła zmierzyć się w tradycyjnym meczu otwierającym sezon, ponieważ mierzy się w nim mistrz ze zdobywcą krajowego pucharu. Oba trofea zgarnął Chemik, a dotychczas w takiej sytuacji przeciwnikiem mistrza zostawał finalista Pucharu Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę