Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kapitan włoskiej kadry walczy z czasem

Kapitan włoskiej kadry walczy z czasem

fot. Michał Szymański

Miriam Sylla doznała kontuzji kostki w meczu kontrolnym przeciwko Serbii. Wieści docierające z włoskiej kadry były niepokojące, ale media z tego kraju podają, że prawdopodobnie nie ma powodów do obaw i przyjmująca powinna zdążyć się wyleczyć do wyjazdu na igrzyska.

Sylla przejęła funkcję kapitana włoskiej kadry niedawno. Wcześniej tę rolę pełniła Christina Chirichella. Trener Mazzanti tłumaczył, że zmiana podyktowana jest faktem, że zamierza na igrzyska zabrać tylko trzy środkowe i nie chce żadnej faworyzować. Ostatecznie jednak do Tokio pojadą cztery zawodniczki na tej pozycji, ale kapitanem pozostanie Sylla.Poprosiłem Christinę o takie poświęcenie i zamierzam przekazać opaskę kapitańską Sylli. Chciałbym sprecyzować, że to nie jest żadna próba umniejszania wartości Christiny ani jako człowieka, ani jako siatkarki. Miriam pokazała mi w trakcie ostatnich mistrzostw Europy i swojego całego okresu prasy w kadrze tę energię, której w tym momencie grupa potrzebuje – wyjaśniał w maju trener Davide Mazzanti.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę