Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kapitan odchodzi z Jokera Świecie

Kapitan odchodzi z Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Drużyna ze Świecia wciąż czeka na oficjalną decyzję dotyczącą tego czy w kolejnym sezonie zagra w siatkarskiej elicie. Zaczęła jednak odkrywać karty w składzie na sezon 2020/2021. W barwach mistrza I ligi nie zagrają już nie tylko Paulina Majkowska i Oriana Miechowicz, ale też Weronika Fojucik. Do innego klubu odejdzie również przyjmująca Gabriela Borawska.

Na razie niezbyt wiele informacji personalnych napływało z Jokera Świecie. Wiadomo było jedynie, że wciąż na jego ławce trenerskiej będzie zasiadał Marcin Wojtowicz. Za to Paulina Majkowska była pierwszą zawodniczką, która w międzysezonowej przerwie pożegnała się z mistrzem I ligi. Przeniosła się ona do DPD Legionovii Legionowo. Okazało się jednak, że zmiany w szeregach Jokera mogą być dużo większe. Do Energetyka Poznań przeniosła się bowiem Oriana Miechowicz, a w barwach Jokera nie zagra już także Weronika Fojucik. 

Pierwsza z nich była jedną z liderek zespołu ze Świecia w minionych rozgrywkach. W rundzie zasadniczej zdobyła aż 221 punktów, a jej silną stroną był nie tylko atak, ale również zagrywka, którą wielokrotnie utrudniała życie przeciwniczkom. W dużym stopniu przyczyniła się do sukcesu drużyny prowadzonej przez trenera Wojtowicza. – Bardzo dziękuję za te dwa złote sezony, lepszych nie mogłam sobie wymarzyć. Stworzyliśmy wspaniałą drużynę, super było być jej częścią. Na przyszły sezon dla wszystkich powodzenia, trzymam kciuki za klub i jego nowe wyzwania – powiedziała Oriana Miechowicz, która od nowego sezonu będzie grała w Energetyku Poznań.

Z kolei druga z odchodzących siatkarek w Jokerze pełniła funkcję kapitana. Ona również odniosła się do sukcesów ekipy ze Świecia oraz wyraziła podziękowania dla sztabu szkoleniowego i kibiców. – Dziękuję za te dwa piękne lata, za dwa złote medale. To był ogromny zaszczyt być kapitanem takiej Drużyny. Dziękuję moim kochanym dziewczynom, całemu sztabowi w szczególności trenerowi Marcinowi za zaufanie jakim mnie obdarzył. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w lidze. Ściskam wszystkich kibiców Jokera, tacy fani to skarb – zaznaczyła Weronika Fojucik.

W barwach Jokera nie zobaczymy również Gabrieli Borawskiej, która do zespołu dołączyła w środku sezonu po wycofaniu się z rozgrywek Budowlanych Toruń. Pozyskaniem przyjmującej zainteresowany jest klub z Opola.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved