Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kapitan odchodzi z Jokera Świecie

Kapitan odchodzi z Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Drużyna ze Świecia wciąż czeka na oficjalną decyzję dotyczącą tego czy w kolejnym sezonie zagra w siatkarskiej elicie. Zaczęła jednak odkrywać karty w składzie na sezon 2020/2021. W barwach mistrza I ligi nie zagrają już nie tylko Paulina Majkowska i Oriana Miechowicz, ale też Weronika Fojucik. Do innego klubu odejdzie również przyjmująca Gabriela Borawska.

Na razie niezbyt wiele informacji personalnych napływało z Jokera Świecie. Wiadomo było jedynie, że wciąż na jego ławce trenerskiej będzie zasiadał Marcin Wojtowicz. Za to Paulina Majkowska była pierwszą zawodniczką, która w międzysezonowej przerwie pożegnała się z mistrzem I ligi. Przeniosła się ona do DPD Legionovii Legionowo. Okazało się jednak, że zmiany w szeregach Jokera mogą być dużo większe. Do Energetyka Poznań przeniosła się bowiem Oriana Miechowicz, a w barwach Jokera nie zagra już także Weronika Fojucik. Pierwsza z nich była jedną z liderek zespołu ze Świecia w minionych rozgrywkach. W rundzie zasadniczej zdobyła aż 221 punktów, a jej silną stroną był nie tylko atak, ale również zagrywka, którą wielokrotnie utrudniała życie przeciwniczkom. W dużym stopniu przyczyniła się do sukcesu drużyny prowadzonej przez trenera Wojtowicza. – Bardzo dziękuję za te dwa złote sezony, lepszych nie mogłam sobie wymarzyć. Stworzyliśmy wspaniałą drużynę, super było być jej częścią. Na przyszły sezon dla wszystkich powodzenia, trzymam kciuki za klub i jego nowe wyzwania – powiedziała Oriana Miechowicz, która od nowego sezonu będzie grała w Energetyku Poznań.

Z kolei druga z odchodzących siatkarek w Jokerze pełniła funkcję kapitana. Ona również odniosła się do sukcesów ekipy ze Świecia oraz wyraziła podziękowania dla sztabu szkoleniowego i kibiców. – Dziękuję za te dwa piękne lata, za dwa złote medale. To był ogromny zaszczyt być kapitanem takiej Drużyny. Dziękuję moim kochanym dziewczynom, całemu sztabowi w szczególności trenerowi Marcinowi za zaufanie jakim mnie obdarzył. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w lidze. Ściskam wszystkich kibiców Jokera, tacy fani to skarb – zaznaczyła Weronika Fojucik.

W barwach Jokera nie zobaczymy również Gabrieli Borawskiej, która do zespołu dołączyła w środku sezonu po wycofaniu się z rozgrywek Budowlanych Toruń. Pozyskaniem przyjmującej zainteresowany jest klub z Opola.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę