Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kantor i Łosiak na trzecim miejscu w Utrechcie

Kantor i Łosiak na trzecim miejscu w Utrechcie

fot. fivb-org

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli trzecie miejsce w turnieju King of the Court 2020 w Utrechcie. W turnieju męskim triumfowali Szwajcarzy Marco Krattiger i Florian Breer, którzy wyprzedzili Andersa Mola i Christiana Soruma z Norwegii. W turnieju żeńskim najlepsze okazały się Brazylijki Agatha Bednarczuk i Duda Lisboa, które w ogólnej klasyfikacji wyprzedziły trzy pary holenderskie.

Od środy do soboty w Utrechcie rozgrywany był turniej siatkówki plażowej King of the Court 2020, na który zostali zaproszeni również polscy zawodnicy Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Turniej był rozgrywany w nieco innej formule niż turnieje World Tour.20 zespołów zostało podzielonych na cztery grupy, z których awans do dalszych gier uzyskiwały trzy najlepsze zespoły. Polacy trafili do grupy C, gdzie zajęli drugie miejsce za norweską parą Mol/Sorum, wyprzedzając Holendrów Boehle/Van Werkhoven. Zespoły z czwartych miejsc rozegrały między sobą jeszcze baraż i czołową dwunastkę uzupełniły trzy z nich.

W drugiej fazie turnieju utworzono trzy pięciozespołowe grupy. Polacy znaleźli się w grupie C, gdzie znów zajęli drugie miejsce. Tym razem wyprzedzili ich Holendrzy Brouwer i Meeuwsen. Do fazy półfinałowej awansowały po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza z czwartych miejsc – dziesiątym zespołem byli Szwajcarzy Krattiger i Breer.

Serię półfinałową tworzyły dwie grupy po pięć zespołów. Kantor i Łosiak wygrali swoją grupę wyprzedzając Koekelkorena i Van Walle z Belgii i awansowali do finału. W nim wśród pięciu zespołów najlepsi okazali się Szwajcarzy Marco Krattiger i Florian Breer, drugie miejsce zajęli Anders Mol i Christian Sorum z Norwegii, a trzecie właśnie biało-czerwoni.

W turnieju żeńskim najlepsze okazały się Brazylijki Agatha Bednarczuk i Duda Lisboa, które w ogólnej klasyfikacji wyprzedziły trzy pary holenderskie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved