Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kanadyjski rozgrywający skończył karierę

Kanadyjski rozgrywający skończył karierę

fot. FIVB

Tyler Sanders, kanadyjski rozgrywający, postanowił zakończyć karierę siatkarską. Teraz swoje doświadczenia będzie wykorzystywał pomagając społeczności lokalnej w Nunavik. – Kiedy moja kariera dobiega końca, moim celem jest połączenie wysokiej wydajności ze wszystkim, co jest niesamowite w tej grze i jej ludziach – powiedział.

Tyler Sanders rozpoczął zawodową karierę w 2014 roku i grał w Holandii, Szwajcarii, Polsce i Turcji. Najważniejsze w jego karierze za oceanem jest zdobycie tytułu mistrza Szwajcarii w 2015 roku z PV Lugano, drugiego miejsca w mistrzostwach Turcji z Arkas Spor Izmir w 2017 roku oraz Pucharu Polski z Treflem Gdańsk w 2018 roku.Chciałbym podziękować wszystkim trenerom, których miałem przed rozpoczęciem mojej kariery w drużynie Kanady. Bez nich nie miałbym okazji ani pasji do kontynuowania tej gry – przyznał siatkarz.

W reprezentacji Kanady występował od 2014 roku. W jej barwach sięgnął po brąz Ligi Światowej, medale igrzysk panamerykańskich oraz mistrzostw NORCECA. – Chciałbym podziękować Danowi Lewisowi, który podczas meczu Ligi Światowej w 2007 roku zaprosił mnie (14-latka) na rozgrzewkę z nim, rozpalając pasję do gry, która przetrwała całą moją karierę. Chciałbym podziękować Glennowi Hoagowi za podjęcie ryzyka i danie temu młodemu, niskiemu dziecku szansy. Dziękuję Stephane’owi Antidze za zainwestowanie we mnie i poprowadzenie mnie na najwyższy poziom światowy – powiedział Sanders.

Dla siatkarza jednym z najważniejszych wspomnień jest zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro po 24-letniej nieobecności Kanadyjczyków na tym turnieju. – Mieliśmy trudną i długą drogę, ale po zawstydzającej porażce z Kubą odwróciliśmy losy i po długiej przerwie ponownie reprezentacja Kanady zagrała na igrzyskach – wspomniał Sanders. W tamtym turnieju Kanadyjczycy zajęli 5. miejsce, w ćwierćfinale przegrywając z rosyjską drużyną 0:3.

Przygoda Sandersa z siatkówką jeszcze się nie skończyła, obecnie mieszka i pracuje w Puvirnituq w Nunavik i jest częścią zespołu, który prowadzi program interwencyjny oparty na sporcie w 11 społecznościach w całym Nunavik. Obejmuje to prowadzenie obozów, imprez i turniejów siatkówki zarówno na północy, jak i na południu. – Kiedy moja kariera dobiega końca, moim celem jest połączenie wysokiej wydajności ze wszystkim, co jest niesamowite w tej grze i jej ludziach – wyjaśnił.

źródło: opr. własne, volleyball.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę