Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Witkowska zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź na sezon 2022/2023

Kamila Witkowska zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź na sezon 2022/2023

fot. Michał Szymański

Chociaż przygotowania do nowego sezonu już się rozpoczęły, to jeszcze nie wszystkie Wiewióry zostały zaprezentowane. Wśród nich jest zawodniczka, która w poprzednim sezonie uplasowała się w TOP 3 najlepiej blokujących ligi. W sezonie 2022/2023 barwy łódzkiego klubu będzie reprezentowała Kamila Witkowska.

Doświadczona środkowa rozpoczęła karierę w Zawiszy Sulechów, z której przeniosła się do AZS-u KSZO Ostrowiec Św. Z tą drużyną w sezonie 2013/2014 wywalczyła awans do ekstraklasy. W 2015 roku przeniosła się do Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza, a dwa lata później podpisała kontrakt z Developresem SkyRes Rzeszów. Z podkarpacką drużyną dotychczas wywalczyła srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski. Następnie podpisała kontrakt z #VolleyWrocław. Ekipa z Dolnego Śląska zajęła 10. miejsce, ale dla Kamili był to bardzo udany sezon. W rankingu najlepiej blokujących zajęła 1. miejsce, znacząco wyprzedzając kolejne zawodniczki.Z Wrocławia przeniosła się do ŁKS-u Commercecon Łódź i z łódzkim zespołem wywalczyła drugi brązowy medal w swojej karierze. Bardzo dobrze zaprezentowała się również indywidualnie. W sezonie 2021/2022 Kamila Witkowska uplasowała się na 2. miejscu w rankingu najlepiej blokujących TAURON Ligi. Wystąpiła w 27 meczach ligowych, zdobywając w nich 271 punktów, w tym 10 z zagrywki i aż 90 blokiem. Zanotowała jednocześnie wysoką skuteczność w ataku, która w przekroju całego sezonu wyniosła 54,11%.

Środkowa ma na swoim koncie pierwszy medal w biało-czerwono-białych barwach, w kolejnym sezonie powalczy o kolejny. Jak smakuje jej ten brąz, gdy emocje po ostatnim meczu ligowym opadły? – Każdy medal smakuje dobrze, ale ten był uwieńczeniem naprawdę ciężkiego sezonu pod wieloma względami – przyznała. – Jednak ja patrzę pozytywnie i super było to, że stworzyliśmy fajny zespół, być może, który było stać na więcej niż brąz, ale czasami tak bywa w sporcie. Ja się bardzo cieszę, że zdobyliśmy brązowy medal i to jeszcze w derbach. Bo pewnie wszyscy kibice ŁKS-u wiedzą, że przy tak wypełnionych i głośnych trybunach medal smakował wyśmienicie.

W kolejnym sezonie ŁKS Commercecon Łódź wystąpi w TAURON Lidze w nieco zmienionym składzie i z nowym sztabem szkoleniowym. Wiewióry czeka nas nie tylko liga, ale i Liga Mistrzyń. Na co będzie stać ŁKS w sezonie 2022/23? – Chętnie sama zobaczę, jak to wszystko będzie wyglądać. Sezon zapowiada się obiecująco, ale ja nie lubię wyrokować – podkreśla Kamila. – Mam nadzieję, że doświadczenie trenera i każdej z nas pozwoli stworzyć zespół, który będzie cieszył oko każdego kibica. Liga Mistrzyń na pewno będzie dużym sprawdzianem i liczę na to, że pokażemy się z dobrej strony. W porównaniu do polskiej ligi jest to często spotkanie się z dużo mocniejszymi drużynami, a takie mecze pozwalają rozwijać się i nabierać doświadczenia. Życzę sobie, drużynie i kibicom, żebyśmy wspólnie stworzyli kolejny rok pięknej ŁKS-owej historii.

Zawodniczka dołączy do zespołu dopiero po mistrzostwach świata. Jak wyglądają przygotowania do tego turnieju i czy w systemie szkolenia trenera Lavariniego udało się środkowej podpatrzeć coś, co wykorzysta na boisku w meczach ligowych? – Właśnie jesteśmy w najcięższym okresie przygotowawczym. Sporo się dzieje. Pracujemy nad siłą, wytrzymałością i techniką indywidualna. Łącznie przygotowania będą trwały 8 tygodni i z biegiem tego czasu trening będzie się zmieniał – opowiedziała. – Na pewno będziemy schodzić z obciążeń, a więcej uwagi przywiązywać do zgrywania się i wypracowywania najlepszych rozwiązań. Pojawią się też mecze sparingowe, które pozwolą nam zobaczyć co jeszcze musimy przepracować. Ale to już następny etap przygotowań. Na pewno trener Lavarini lepiej by to wszystko opisał ze szczegółami. Można wiele się przy nim nauczyć. Mam nadzieje, że tutejsze zebrane doświadczenie i przepracowane godziny pod okiem trenera Lavariniego przełożą się na sezon ligowy w ŁKS-ie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w TARUON Lidze

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę