Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kamila Witkowska: Ten turniej będzie się rządził troszeczkę swoimi prawami

Kamila Witkowska: Ten turniej będzie się rządził troszeczkę swoimi prawami

fot. Michał Szymański

Już niewiele dzieli nas od pierwszego spotkania reprezentacji Polski siatkarek w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów.  Na początek biało-czerwone zmierzą się z Kanadą, ale w kolejnych meczach zmierzą się też z dużo groźniejszymi rywalkami. – Uważam, że z każdym zespołem jesteśmy w stanie dobrze zagrać i jeśli będziemy grać swoją fajną siatkówkę i będziemy dobrze rozumieć się, to możemy w meczach z najsilniejszymi zespołami pourywać punkty, a możemy też i wygrać – stwierdziła środkowa polskiej kadry, Kamila Witkowska.

Wiadomo, że w pierwszym, tureckim turnieju Ligi Narodów nie zagra Joanna Wołosz, z tego względu kapitanem polskiej drużyny będzie właśnie Kamila Witkowska. – Mam nadzieję, że na tyle, na ile będę potrafiła, to będę godnie zastępować Asię, ale to jest jej rola w tym zespole – przyznała środkowa.

Polska reprezentacja ma za sobą, jak na razie, tylko mecze towarzyskie z Francją, więc turniejem w Turcji będzie dopiero wchodzić w sezon. – Myślę, że ten turniej będzie się rządził troszeczkę swoimi prawami. Szczególnie w pierwszych meczach, w których wszystkie jeszcze wracają, niektóre miały trochę wolnego, niektóre nie miały,. Dopiero się docieramy, znajdujemy najlepsze rozwiązania. Przede wszystkim spróbujemy znaleźć swój najlepszy rytm gry. Na pewno potrzebujemy jeszcze trochę czasu, a te pierwsze mecze mogą być troszeczkę brzydkie, ale liczymy na to, że będą one wygrane. Liczą się przede wszystkim zwycięstwa – oceniła Kamila Witkowska.

Turniej biało-czerwone otworzą meczem z Kanadą, później czekają je dużo trudniejsze starcia – m.in. z Serbią  i Włochami. – Uważam, że z każdym zespołem jesteśmy w stanie dobrze zagrać i jeśli będziemy grać swoją fajną siatkówkę i będziemy dobrze rozumieć się, to możemy w meczach z najsilniejszymi zespołami pourywać punkty, a możemy też i wygrać. Kto w tamtym sezonie spodziewał się, że wygramy ze Stanami Zjednoczonymi? Praktycznie nikt, więc myślę, że wszystko jest w naszych rękach i dopóki zdrowie będzie nam dopisywać i będziemy mogły trenować i grać w pełnym składzie, to jesteśmy w stanie dobrą i fajną siatkówkę pokazać w tym turnieju – zapewniła.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved