Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Witkowska: Środkowa jest od blokowania i tego się trzymam

Kamila Witkowska: Środkowa jest od blokowania i tego się trzymam

fot. Michał Szymański

Środkowa zespołu #VolleyWrocław po meczu z Developresem SkyRes Rzeszów mogła cieszyć się z osiągnięcia pewnej magicznej granicy. Mowa o indywidualnych statystykach i przekroczeniu 100 punktów w bloku w tym sezonie. Średnia meczowa wynosi 4,81 pkt.

Kamila Witkowska to doświadczona środkowa, która gra swój siódmy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Debiutowała w roku 2014 w ekipie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do drużyny ze stolicy Dolnego Śląska dołączyła po trzech latach spędzonych w Developresie SkyRes Rzeszów, gdzie była podstawową blokującą drużyny. W rankingu środkowych w ostatnim sezonie uplasowała się na 9. miejscu z dorobkiem 52 bloków na swoim koncie. W tych rozgrywkach praktycznie podwoiła swoją zdobycz.– Jakoś w połowie tego sezonu ktoś wspomniał o tym rankingu na stronie TAURON Ligi. Oczywiście miałam świadomość, że coś takiego istnieje, ale go nie śledziłam. Po tej informacji czasami zerkałam na wynik i z biegiem czasu ta 100-tka była moim celem. Wczoraj udało się przekroczyć tę granicę, co nie ukrywam bardzo mnie ucieszyło. Po poprzednim sezonie miałam niedosyt w swoich punktowych blokach nawet pojawiła się głupia myśl w głowie, że nie potrafię tego robić. Jednak jak pokazuje czas wystarczy robić swoje i ciężko pracować, a efekty w końcu przyjdą – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa #VolleyWrocław

Kamila Witkowska do tej pory najwięcej (129 razy) zatrzymała rywalki w sezonie 2014/2015. Co ciekawe od 2008 roku rekord w tym elemencie należy do Agnieszki Kąkolewskiej, która w latach 2017/2018 postawiła 140 bloków. W aktualnym sezonie 101 punktów środkowej #VolleyWrocław daje jej pierwsze miejsce w rankingu najlepiej blokujących deklasując rywalki. Na ten moment druga jest wspomniana Kąkolewska (64 pkt), a trzecia Klaudia Alagierska (62 pkt).

– Od początku mojej przygody z siatkówką ten element był dla mnie najłatwiejszy. Może dlatego, że więcej zależy od atakującej niż ode mnie (śmiech). Od trenerów, z którymi pracowałam dostawałam wiele rad co do poruszania się przy siatce, ułożenia rąk w bloku, timingu i obserwowania atakującej. Mimo, że blok z boku wygląda na łatwy element to wiele czynników się na niego składa. Kiedyś ktoś mądry powiedział mi, że środkowa jest od blokowania i tego się trzymam. Cieszę się że mogę tym elementem pomoc mojemu zespołowi  – dodała Witkowska W tym sezonie najwięcej, bo 9 punktów w bloku zdobyła w domowym spotkaniu przeciwko Polskim Przetworom Pałac Bydgoszcz. Średnia meczowa wynosi 4,81 pkt.

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę