Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kamil Szymura: Lekki stresik był 

Kamil Szymura: Lekki stresik był 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski od towarzyskiego starcia z Niemcami rozpoczęła sezon kadrowy. Biało-czerwoni w tie-breaku musieli uznać jednak wyższość naszych zachodnich sąsiadów. – Zagraliśmy dobrze, ale reprezentacja Niemiec dobrze zaprezentowała się w systemie blok-obrona i to sprawiło, że mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tie-breaku – mówił młody libero polskiej kadry, Kamil Szymura. 

Meczem z reprezentacją Niemiec biało-czerwoni rozpoczęli ten sezon kadrowy. Na tym etapie w składzie jest sporo młodych zawodników, a jednym z nich jest libero, Kamil Szymura. – Lekki stresik był, bo tak naprawdę pierwszy raz miałam okazję zagrać przy takiej publiczności i to w Spodku – przyznał libero, który docenił także licznie zgromadzoną publiczność w katowickim Spodku. – Naprawdę dali nam dużo, to dało nam kopa, żeby grać jeszcze lepiej – podsumował Szymura.Spotkanie z kadrą Niemiec zakończyło się tie-breakiem, a ten padł łupem ekipy prowadzonej przez Michała Winiarskiego.Zagraliśmy dobrze, ale reprezentacja Niemiec dobrze zaprezentowała się w systemie blok-obrona i to sprawiło, że mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tie-breaku – ocenił libero polskiego zespołu. Na razie trudno szukać pełni świeżości w grze biało-czerwonych. – Mieliśmy jeszcze siłownię w tym meczu, więc może dlatego wyglądało to trochę ciężko, ale potem też zszedł ze wszystkich lekki stres i to spotkanie zaczęło się lepiej układać – zdradził Kamil Szymura.

To między innymi on jest z kadrą od początku przygotowań do tego sezonu reprezentacyjnego, a pierwsze dni zgrupowania nie były łatwe. – Pierwszy tydzień na treningach był naprawdę ciężki, zwłaszcza na siłowni trenerzy przygotowania fizycznego dawali nam w kość, teraz już powoli schodzimy z tych obciążeń, żeby być gotowi na turniej Ligi Narodów w Japonii – zdradził libero biało-czerwonych. Wiadomo już, że do Japonii nie poleci najmocniejsze zestawienie, to turniej w którym trener Nikola Grbić będzie dawał sporo okazji do gry młodym zawodnikom, którzy znaleźli w jego oczach uznanie. – Trener na ten pierwszy turniej Ligi Narodów bierze dużo młodych zawodników, będzie sporo debiutantów, chce dać im pograć, żeby byli już gotowi do gry w kadrze na następne lata – zdradził Kamil Szymura. Zanim jednak reprezentacja Polski wyleci do Japonii, w piątek czeka ją drugi mecz towarzyski z Niemcami, tym razem odbędzie się on w Sosnowcu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę