Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Szymura: To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale i zaskoczenie

Kamil Szymura: To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale i zaskoczenie

fot. Cuprum Lubin

Siatkarze Cuprum Lubin zakończyli sezon 2021/2022 na 10. pozycji.  – Początkowo celowaliśmy w miejsce w czołowej ósemce i grę w play-off.  Niestety nie wszystko potoczyło się po naszej myśli, kontuzje mocno pokrzyżowały nam plany. Moim zdaniem stać nas było na więcej, osobiście czuję lekki niedosyt – powiedział libero Kamil Szymura. Jego dobra gra została dostrzeżona przez Nikolę Grbica. – Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także i zaskoczenie. Bardzo się  z niego cieszę – nie ukrywa. 

Siatkarze Cuprum Lubin sezon 2021/2022 zakończyli na 10. pozycji. W walce o 9. miejsce ulegli drużynie Projektu Warszawa.– Początkowo celowaliśmy w miejsce w czołowej ósemce i grę w play-off.  Niestety nie wszystko potoczyło się po naszej myśli,  kontuzje mocno pokrzyżowały nam plany.  Moim zdaniem stać nas było na więcej, osobiście czuję lekki niedosyt. Projekt Warszawa w tych ostatnich meczach pokazał dobrą siatkówkę – podsumował libero Miedziowych,  Kamil Szymura.  Siatkarz wypowiedział się także na temat mocnych stron swojej ekipy w zakończonym sezonie. –  Naszą siłą była dobra atmosfera zarówno  na boisku,  jak i w szatni. Mocną stroną była także gra w systemie blok-obrona, gdzie spisywaliśmy się naprawdę dobrze – powiedział.

Dobra gra Kamila Szymury została zauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski Nikolę Grbica.  Libero Cuprum Lubin znalazł się na liście powołanych obok Pawła Zatorskiego i Jakuba Popiwczaka.  – O powołaniu dowiedziałem się z mediów społecznościowych. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także i zaskoczenie. Bardzo się z niego cieszę. Każdy siatkarz, który zaczyna swoją przygodę ze sportem marzy o powołaniu do kadry narodowej. Jest mi bardzo miło, że zostałem dostrzeżony – nie ukrywał Szymura.  Czy miał on już kontakt z selekcjonerem?  –  Niestety nie rozmawiałem jeszcze z trenerem – odpowiedział.

Za młodym libero sezon w Cuprum Lubin, potem czas reprezentacji, a następnie kolejne rozgrywki ligowe. W jakim klubie zobaczymy Kamila Szymurę w następnym sezonie? – To pozostanie jeszcze tajemnicą – uśmiecha się.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę