Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Skrzypkowski kończy karierę i dołącza do sztabu Ślepska

Kamil Skrzypkowski kończy karierę i dołącza do sztabu Ślepska

fot. Klaudia Piwowarczyk

To już pewne. Kamil Skrzypkowski kończy siatkarską karierę i dołącza do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki, gdzie będzie pełnił funkcję asystenta trenera Andrzeja Kowala. Rodowity bielszczanin bronił biało-niebieskich barw przez 12 lat. 

34-letni, pochodzący z Bielska Podlaskiego przyjmujący, swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym Orionie, skąd w 2003 roku trafił do BAS-u Białystok. Kolejnym etapem w karierze Kamila Skrzypkowskiego były kluby MOS Wola Warszawa, gdzie spędził trzy lata (2004-2007) oraz SKS Hajnówka, gdzie rozegrał dwa pełne sezony (2007-2009). Z każdym rokiem zawodnik zbliżał się geograficznie i sportowo do Suwałk. Ostatecznie, w 2009 roku podpisał kontrakt ze Ślepskiem Suwałki, z którym awansował do I ligi oraz PlusLigi. Warto dodać, że w latach 2015-2016 związał się jednoroczną umową z UKS Centrum Augustów, po czym wrócił do Suwałk.

W sezonie 2019/2020 zadebiutował w PlusLidze, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie umiejętności, którymi cieszył suwalskich kibiców przez ostatnich 12 lat, m.in. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Po przedwczesnym przerwaniu wymarzonego, debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę. Skrzypkowski otrzymał propozycję objęcia nowej roli w zespole i dołączył tym samym do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki. Funkcję asystenta trenera/kierownika drużyny będzie łączył z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.

Cieszę się, że udało się nam przekonać Kamila do pozostania w klubie, w nowej roli – powiedział Wojciech Winnik, prezes MKS-u Ślepsk Malow Suwałki. – Wszystkie największe sukcesy klubu są z nim związane. Głęboko wierzyłem, że zdecyduje się na nową funkcję, którą mu zaproponowano. Mam nadzieję, że jego doświadczenie z boiska, ale też to z pracy z młodzieżą, które już ma wieloletnie, będzie bardzo procentowało – dodał.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved