Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Składowski o Lidze Letniej i poszerzeniu PlusLigi

Kamil Składowski o Lidze Letniej i poszerzeniu PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Rada Nadzorcza będzie zastanawiała się nad tym tematem, ale szczerze mówiąc raczej nie w kontekście sezonu 2020/2021. Mało realne jest, abyśmy w najbliższym sezonie mogli dołączyć do PlusLigi zagraniczne zespoły – powiedział Kamil Składowski, dyrektor Działu Komunikacji PLS.

Ostatnio sporo zamieszania zrobiło się w kontekście poszerzenia PlusLigi o zespoły z Niemiec i Ukrainy. Kluby z Berlina i Lwowa były zainteresowane grą w polskich rozgrywkach, ale już wiadomo,że niemiecka drużyna w nadchodzącym sezonie zagra nadal w Bundeslidze. – Berlińczycy sondowali taką możliwość. Kilka klubów Bundesligi nie wystartuje, przez co będzie ona dużo słabsza niż wcześniej. Czytałem jednak wypowiedź prezesa klubu z Berlina, który po tym jak zrobiło się głośno zadeklarował wyraźnie, że drużyna z Berlina będzie jednak w tym sezonie grała w Bundeslidze. Z kolei zespół ze Lwowa od dłuższego czasu sonduje możliwość grania w PlusLidze. Gra w nim praktycznie cała reprezentacja Ukrainy – podkreślił Kamil Składowski, dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.Według niego poszerzenie rozgrywek PlusLigi jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie dojdzie do niego na pewno w sezonie 2020/2021. – Rada Nadzorcza będzie zastanawiała się nad tym tematem, ale szczerze mówiąc raczej nie w kontekście sezonu 2020/2021. Mało realne jest, abyśmy w najbliższym sezonie mogli dołączyć do PlusLigi zagraniczne zespoły. Wcześniej były też zapytania z Czech. Gdybyśmy chcieli mieć zagranicznych rywali, to najpierw trzeba pomyśleć nad tym w jaki sposób ich przyjąć – dodał.

Zdradził także trochę szczegółów dotyczących rozgrywek Ligi Letniej, które mają być wprowadzeniem do kolejnego sezonu halowego i odbyć się na przełomie lipca i sierpnia. – Będziemy grali według zasad halowych. W drużynie będą po cztery osoby. Każda z nich będzie mogła atakować. Stawiamy na widowiskowość, zabawę, promocję siatkówki. To nie będzie taki czysty, klasyczny Beach volley. W rywalizacji mężczyzn weźmie udział 16, a u kobiet – 8 zespołów. Zaczniemy walkę w ostatni weekend lipca, a skończymy około 8 sierpnia. Na razie nie możemy powiedzieć, gdzie będą odbywały się turnieje. Na pewno będą to trzy lokalizacje w różnych częściach Polski – zakończył Kamil Składowski.

Pomysł gry zagranicznych drużyn w PlusLidze:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved