Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Składowski o Lidze Letniej i poszerzeniu PlusLigi

Kamil Składowski o Lidze Letniej i poszerzeniu PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Rada Nadzorcza będzie zastanawiała się nad tym tematem, ale szczerze mówiąc raczej nie w kontekście sezonu 2020/2021. Mało realne jest, abyśmy w najbliższym sezonie mogli dołączyć do PlusLigi zagraniczne zespoły – powiedział Kamil Składowski, dyrektor Działu Komunikacji PLS.

Ostatnio sporo zamieszania zrobiło się w kontekście poszerzenia PlusLigi o zespoły z Niemiec i Ukrainy. Kluby z Berlina i Lwowa były zainteresowane grą w polskich rozgrywkach, ale już wiadomo,że niemiecka drużyna w nadchodzącym sezonie zagra nadal w Bundeslidze. – Berlińczycy sondowali taką możliwość. Kilka klubów Bundesligi nie wystartuje, przez co będzie ona dużo słabsza niż wcześniej. Czytałem jednak wypowiedź prezesa klubu z Berlina, który po tym jak zrobiło się głośno zadeklarował wyraźnie, że drużyna z Berlina będzie jednak w tym sezonie grała w Bundeslidze. Z kolei zespół ze Lwowa od dłuższego czasu sonduje możliwość grania w PlusLidze. Gra w nim praktycznie cała reprezentacja Ukrainy – podkreślił Kamil Składowski, dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.Według niego poszerzenie rozgrywek PlusLigi jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie dojdzie do niego na pewno w sezonie 2020/2021. – Rada Nadzorcza będzie zastanawiała się nad tym tematem, ale szczerze mówiąc raczej nie w kontekście sezonu 2020/2021. Mało realne jest, abyśmy w najbliższym sezonie mogli dołączyć do PlusLigi zagraniczne zespoły. Wcześniej były też zapytania z Czech. Gdybyśmy chcieli mieć zagranicznych rywali, to najpierw trzeba pomyśleć nad tym w jaki sposób ich przyjąć – dodał.

Zdradził także trochę szczegółów dotyczących rozgrywek Ligi Letniej, które mają być wprowadzeniem do kolejnego sezonu halowego i odbyć się na przełomie lipca i sierpnia. – Będziemy grali według zasad halowych. W drużynie będą po cztery osoby. Każda z nich będzie mogła atakować. Stawiamy na widowiskowość, zabawę, promocję siatkówki. To nie będzie taki czysty, klasyczny Beach volley. W rywalizacji mężczyzn weźmie udział 16, a u kobiet – 8 zespołów. Zaczniemy walkę w ostatni weekend lipca, a skończymy około 8 sierpnia. Na razie nie możemy powiedzieć, gdzie będą odbywały się turnieje. Na pewno będą to trzy lokalizacje w różnych częściach Polski – zakończył Kamil Składowski.

Pomysł gry zagranicznych drużyn w PlusLidze:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę