Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Kamil Semeniuk: Z Brazylijczykami zawsze gra się ciężko

Kamil Semeniuk: Z Brazylijczykami zawsze gra się ciężko

fot. Piotr Sumara, PZPS

– Będziemy oczekiwać na spotkanie z Brazylijczykami, bo będzie to taki siatkarski szlagier. Ale na początku skupimy się na spotkaniach z Bułgarami i reprezentacją Niderlandów – powiedział przed kolejną serią gier w Lidze Narodów Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji Polski.

W drugim cyklu meczów w Lidze Narodów dobrze poradzili sobie biało-czerwoni, którzy wygrali wszystkie trzy spotkania, w pokonanym polu zostawiając między innymi Rosjan i Amerykanów. – Był to dla nas udany okres. Wygraliśmy wszystkie trzy spotkania za trzy punkty. Z Australią zwyciężyliśmy bardzo gładko. Nie był to mecz stojący na wysokim poziomie, ale dwa kolejne już na takim stały. Fajnie, że mamy szeroką kadrę i możemy rotować nią na różne sposoby. Niezależnie od tego, kto wychodzi na boisko, to daje z siebie maksimum, a dzięki temu potrafimy wygrywać z takimi zespołami jak USA czy Rosja – powiedział Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji Polski.Dopiero w tym roku znalazł się on w seniorskiej kadrze prowadzonej przez Vitala Heynena. Liga Narodów jest więc dla niego pierwszą tak dużą imprezą (poza uniwersjadą), w której bierze udział. Szybko musiał odnaleźć się w kadrze. – Na początku nie było łatwo zaadaptować się do nowej sytuacji. Byłem nowym elementem w reprezentacyjnej układance. Byłem przerażony tym jak wszystko może wyglądać, ale na szczęście parasol ochronny jaki nade mną rozłożył Olek Śliwka, zadziałał i stopniowo odnalazłem się w grupie. Chłopaki też dobrze mnie przyjęli – zaznaczył zawodnik.

Dla niego paradoksalnie przesunięcie igrzysk okazało się korzystne, bo dzięki temu ma szansę, aby polecieć do Tokio. Gdyby olimpijskie zmagania odbyły się w 2020 roku, to zapewne nie byłoby go w Japonii. – Jeśli igrzyska odbyłyby się wcześniej, to nie miałbym szansy, żeby się na nie załapać. Teraz mam furtkę otwartą. W Lidze Narodów wszyscy dają z siebie maksimum, bo wszyscy chcemy znaleźć się na igrzyskach, a jest ograniczona liczba miejsc w składzie. Decyzje będą należały do trenera – zaznaczył Semeniuk.

Odniósł się on także do kolejnych rywali biało-czerwonych w Lidze Narodów. Szczególnie potyczka z Brazylijczykami będzie wiązała się z dodatkowymi emocjami. – Chcemy z każdym z tych rywali zwyciężyć. Będziemy oczekiwać na spotkanie z Brazylijczykami, bo będzie to taki siatkarski szlagier. Ale na początku skupimy się na spotkaniach z Bułgarami i reprezentacją Niderlandów. A z Brazylijczykami zawsze gra się ciężko, bo mają zespół naszpikowany gwiazdami. Nie będzie łatwo ich pokonać, ale mamy silną reprezentację. Damy z siebie 100%, aby wygrać w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że podtrzymamy passę zwycięstw – zakończył Kamil Semeniuk.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę