Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kamil Semeniuk: Gra Bułgarów będzie lepsza niż w Lidze Narodów

Kamil Semeniuk: Gra Bułgarów będzie lepsza niż w Lidze Narodów

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Do reprezentacji Bułgarii wraca czołowy atakujący świata, więc możemy oczekiwać, że gra Bułgarów będzie lepsza niż w trakcie Ligi Narodów. Spodziewamy się ciężkiego spotkania, ale myślę, że żaden mecz w mistrzostwach świata nie może być lekki – powiedział przed inauguracją mistrzostw świata przyjmujący polskiej kadry Kamil Semeniuk.

Siatkarze reprezentacji Polski zakończyli już przygotowania do mistrzostw świata. W piątek czeka ich pierwsze starcie w fazie grupowej, w którym zmierzą się z Bułgarami. – Świeżość na pewno będzie. W środę zrobiliśmy jeszcze siłownię, aby podładować akumulatory. Dzień po siłowni jesteśmy trochę niemrawi, ale w meczu z Bułgarią siły nam nie zabraknie i pojawi się świeżość – zadeklarował przyjmujący kadry Kamil Semeniuk.W przeszłości biało-czerwoni toczyli zacięte boje z Bułgarami, przegrywając nawet z nimi chociażby w mistrzostwach Europy. Jednak w ostatnich latach Bułgarzy obniżyli nieco loty, a Polacy pewnie z nimi wygrywali. Podobnie było w tegorocznej edycji Ligi Narodów, w której podopieczni Nikoli Grbicia nie dali rywalom większych szans. Jednak w mistrzostwach świata wystąpią wzmocnieni Cwetanem Sokołowem. – Do drużyny bułgarskiej dołączył Cwetan Sokołow, więc dystrybucja gry na pewno będzie inna. Stanowi on motor napędowy swojej kadry, wnosząc do niej duży bagaż doświadczenia. Jest kluczową postacią swojej drużyny – ocenił polski przyjmujący.

W mistrzostwach świata Semeniuk będzie miał możliwość po raz pierwszy zmierzyć się z reprezentacją Bułgarii. – Nie miałem jeszcze okazji grać z Bułgarami. To będzie moje pierwsze przetarcie z tą reprezentacją, ale jak wspomniałem, wraca do niej czołowy atakujący świata, więc możemy oczekiwać, że gra Bułgarów będzie lepsza niż w trakcie Ligi Narodów. Spodziewamy się ciężkiego spotkania, ale myślę, że żaden mecz w mistrzostwach świata nie może być lekki – zakończył Kamil Semeniuk.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę