Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Maruszczyk: Wiara w sukces z nas nie uleciała

Kamil Maruszczyk: Wiara w sukces z nas nie uleciała

fot. Barbara Ilnicka

– Zgarnięcie kompletu punktów w tym spotkaniu było naszym obowiązkiem. Takie mecze gra się ciężko również z powodów czysto siatkarskich. Trudno przygotować się na rywala, który często rotuje swoim składem. Nie zawsze wiadomo, czego można się spodziewać czy to w przyjęciu, czy to w ataku – powiedział po wygranej z SMS-em przyjmujący Gwardii, Kamil Maruszczyk.

Po raz drugi w tym sezonie pokonaliście SMS PZPS Spała. Można powiedzieć, że zwycięstwo w tym meczu było waszym obowiązkiem? Trudno się gra takie mecze, w których musicie wygrać, a rywal tylko może?Kamil Maruszczyk: Zgadza się. Zgarnięcie kompletu punktów w tym spotkaniu było naszym obowiązkiem. Takie mecze gra się ciężko również z powodów czysto siatkarskich. Trudno przygotować się na rywala, który często rotuje swoim składem. Nie zawsze wiadomo, czego można się spodziewać czy to w przyjęciu, czy to w ataku. Dodatkowo nie można zapominać, że w Spale grają bardzo utalentowani, młodzi siatkarze, których stać na dobrą grę.

A co stało się w trzecim secie? Zabrakło wam w nim trochę koncentracji i myśleliście, że mecz sam się dokończy?

Z trzeciego seta powinniśmy wyciągnąć wnioski. Wydaje mi się, że naszym największym przeciwnikiem w tym secie byliśmy my sami. Nie pomagaliśmy sobie wzajemnie. Szkoda, że nie udało nam się utrzymać równej gry oraz należytej koncentracji na dystansie całego meczu. Jedynym pozytywem jest odpowiednia reakcja w następnym secie.

Była to wasza druga wygrana z rzędu. Czujecie, że kryzys macie już za sobą?

Z całą pewnością na przełomie roku mieliśmy swoje problemy. Na pewno wychodzimy na prostą, jeśli chodzi o sprawy zdrowotne. W minionym tygodniu w końcu mogliśmy stanąć dwiema pełnymi szóstkami na treningu. Mam nadzieję, że nic nowego nam się już nie przytrafi i będziemy mogli iść w górę jako drużyna. Następne mecze, szczególnie te z ligową czołówką, pozwolą odpowiedzieć na kilka pytań.

We Wrocławiu nikt nie ukrywa, że chcecie walczyć o najwyższe cele. Wspomniana seria porażek na przełomie grudnia i stycznia nie nadwątliła w was wiary w sukces w tym sezonie?

Jesteśmy świadomi, że nie wszystko wyglądało tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie powiem, że dobrze się stało i potrzebowaliśmy takich lekcji, ale z całą pewnością postaramy się wyciągnąć z tych porażek konstruktywne wnioski. Wszyscy w klubie zachowaliśmy spokój. Odbyliśmy kilka spotkań. Uważam, że teraz jesteśmy bardziej świadomi, jeśli chodzi o to, co i jak trenować. Wiara w sukces z nas nie uleciała.

Przed wami starcie z MKS-em Będzin. Chyba przydałaby się wygrana z tak silnym przeciwnikiem w kontekście dalszej walki o punkty w końcówce rundy zasadniczej?

Potrzebujemy zwycięstwa, jeśli chcemy w tym sezonie osiągnąć coś dużego. To są takie mecze i taki rywal, w starciu z którym trzeba pokazać najlepszą siatkówkę. Potrzebna będzie nam przede wszystkim równa gra na dystansie całego spotkania, wyeliminowanie takich setów i takich zachowań, jak te w Spale. Z czysto siatkarskich rzeczy bardzo istotne będzie utrzymanie dobrego przyjęcia, bo MKS Będzin to drużyna, która solidnie potrafi zagrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę