Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Durski przedłużył umowę z LUK Politechniką Lublin

Kamil Durski przedłużył umowę z LUK Politechniką Lublin

fot. Grzegorz Winnicki

Urodzony 28 kwietnia 1993 roku Kamil Durski dołączył do Klubu z Lublina przed sezonem 2018/2019. Wraz z nim awansował do I-ligowych rozgrywek, a następnie zajął 3. miejsce na tym szczeblu. Zawodnik występujący na pozycji rozgrywającego obok Pawła Rusina i Damiana Wierzbickiego był wybierany 4-krotnie  MVP spotkania.

Kamil Durski przygodę z siatkówką rozpoczął w Rzeszowie. Występował w AKS Resovia Rzeszów oraz w Asseco Resovii Rzeszów w Młodej Lidze w latach 2006-2012. W tym okresie gry zdobył: złoty medal mistrzostw Polski młodzików w sezonie 2007/2008. W kolejnym zapisał na swoje konto złoty medal mistrzostw Polski kadetów, oraz złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sezonie 2009/2010 ponownie na szyi Kamila Durskiego zawisł medal złoty w rozgrywkach mistrzostw Polski kadetów oraz brązowy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sezonie 2010/ 2011 zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz złoty medal w Młodej Lidze. W ostatnim sezonie gry w rzeszowskim klubie zawodnik ten po raz kolejny zdobył złoty medal mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz brązowy medal w Młodej Lidze. W sezonie 2012/2013 rozgrywający reprezentował barwy drugoligowego Wisłoka Strzyżów, a w kolejnym grał w Karpatach Krosno. Zawodnik ten dwukrotnie uczestniczył w turniejach finałowych w II lidze z Bielawianką Bielawa, ekipie tej nie udało się awansować do I ligi. Rozgrywający Bielawianki pokazał się z bardzo dobrej strony i w kolejnym sezonie 2016/2017 przeniósł się do Victorii Wałbrzych, która to drużyna po heroicznych bojach wygrała batalię o utrzymanie z Norwidem Częstochowa. Po rocznym epizodzie w tym klubie rozgrywający przeniósł się do klubu z Sanoka. Razem z Uniwersytetem Rzeszowskim zdobył złoty medal akademickich mistrzostw Europy.Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę