Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Drzazga: Utrzymujemy dobrą atmosferę z poprzedniego sezonu

Kamil Drzazga: Utrzymujemy dobrą atmosferę z poprzedniego sezonu

fot. siatkowka.gkskatowice.eu

– Cieszę się, że trener daje szansę każdemu na pokazanie swoich umiejętności – mówił Kamil Drzazga, środkowy GKS-u Katowice, po ostatnim sparingu (2:2) z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

Widać, że po zmianach drużyna nieco się odmłodziła i nie wszyscy zawodnicy mają dużo ligowego doświadczenia, ale myślę, że utrzymujemy cały czas dobrą atmosferę z poprzedniego sezonu – dodał w rozmowie z klubowymi mediami.Za nami kolejny sparing na remis, tym razem z ZAKSĄ. Co zagrało, a co wymaga jeszcze poprawy?

Myślę, że dobrze zagraliśmy w systemie blok-obrona. W tym byliśmy na przyzwoitym poziomie, co nas cieszy, bo poświęciliśmy sporo czasu na treningach właśnie temu elementowi i zdołaliśmy przełożyć to na granie. A co nie zagrało? Popełniliśmy trochę za dużo błędów, których mogliśmy czasem uniknąć. ZAKSA wywarła na nas dużą presję zagrywką, co odczuwaliśmy przez jakiś czas, ale w czwartym secie przełamaliśmy to i po dobrej grze doprowadziliśmy do remisu w meczu.

Pokazałeś się z dobrej strony w dwóch ostatnich setach sparingu. Dla ciebie takie okazje do gry są szczególnie cenne?

– To mój trzeci sezon w GKS-ie i do tej pory nie otrzymywałem wielu szans na grę poza wchodzeniem zadaniowo na zagrywkę. Tym bardziej cenne jest takie granie w sparingach i cieszę się, że trener daje szansę każdemu na pokazanie swoich umiejętności.

Póki co wciąż trenujecie w dwunastu, co na pewno nie jest do końca komfortowe.

Na pewno taka sytuacja trochę komplikuje treningi środkowym, bo przez to musimy zdecydowanie więcej grać w obronie, a to nie jest główne zadaniem na naszej pozycji. Ale z drugiej strony jest to dla nas ciekawe doświadczenie i myślę, że dajemy sobie radę. Brakuje nam dwóch przyjmujących, ale niedługo będziemy w pełnym składzie i to jest bardzo dobra wiadomość.

W kadrze GKS-u doszło do widocznych zmian, jak według ciebie wpłynęły one na klimat w drużynie?

Widać, że po zmianach drużyna nieco się odmłodziła i nie wszyscy zawodnicy mają dużo ligowego doświadczenia, ale myślę, że utrzymujemy cały czas dobrą atmosferę z poprzedniego sezonu. Pod tym względem wszystko jest na dobrym poziomie i obyśmy to utrzymali do końca ligi.

źródło: gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę