Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kajetan Marek nadal w BBTS-ie Bielsko-Biała

Kajetan Marek nadal w BBTS-ie Bielsko-Biała

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Chciałbym, żeby wszystko wróciło do normy, żeby wszystko wyglądało tak jak wcześniej, ale niestety na to się nie zanosi – powiedział Kajetan Marek, libero BBTS-u, który przedłużył współpracę z drużyną z Bielska-Białej, a sezon 2020/2021 będzie dla niego już ósmym spędzonym w BBTS-ie.

Sezon zakończony, nim tak na serio się zaczął – byliście przed decydującą fazą play-off. Masz poczucie niedokończonej misji?Kajetan Marek: – Rzeczywiście, szykowaliśmy się na poważne granie w play-off, robiliśmy wszystko, żeby wypaść jak najlepiej. Mieliśmy być w szczytowej formie, niestety życie zweryfikowało te plany i musieliśmy obejść się smakiem. Czekaliśmy długo na tę rundę finałową, po słabym początku musieliśmy gonić czołówkę tabeli i właściwie kiedy wszystko zaczęło funkcjonować jak należy to liga została zakończona.

W twojej ocenie który z meczów był waszym najlepszym występem?

– Najlepiej wspominam finałowy mecz Pucharu Polski Krispol 1. Ligi z Tomaszowa Mazowieckiego. Może to nie był nasz najlepszy mecz, ale to właśnie z nim wspomnienia są najlepsze.

Na początku sezonu przeżywaliście trudne chwile, masz wrażenie, że jako zespół potrafiliście przekuć ten zły czas w coś pozytywnego w późniejszej fazie?

– Myślę, że tak słaby początek ligi – którego w sumie nikt się nie spodziewał – później może bardziej nas zmotywował do ciężkiej pracy. Każdy miał poczucie, że chcemy nadrobić te stracone punkty by móc piąć się w ligowej tabeli, więc mogło tak być, że była to dla nas dodatkowa motywacja.

Personalnie, dla ciebie, jaki był to sezon?

– Dla mnie był to bardzo dobry sezon, właściwie pierwszy w pełni rozegrany – od czasów Młodej Ligi, w którym miałem komfort grania i uważam, że grałem całkiem nieźle. Wiadomo, że były wzloty i upadki, ale summa summarum oceniam sezon dobrze.

Zostajesz w zespole na kolejny sezon, z powodu pandemii zapowiada się on na zupełnie inny od dotychczasowych. Wyobrażasz sobie taką możliwość, że ligę rozgrywacie przy pustych trybunach?

– Szczerze mówiąc na razie w ogóle nie wyobrażam sobie nowego sezonu. Chciałbym, żeby wszystko wróciło do normy, żeby wszystko wyglądało tak jak wcześniej, ale niestety na to się nie zanosi. Wiadomo, że rozgrywanie meczów przy pustych trybunach to całkiem co innego, ale z drugiej strony takie mecze trochę sparingowe też się rozgrywa w trakcie przygotowań. Jeśli będzie tylko taka opcja, to oczywiście trzeba będzie robić wszystko, żeby prezentować się jak najlepiej. Mam nadzieję, że kibice do nas i na trybuny wrócą jak najszybciej.

Jak radzisz sobie jako zawodowy sportowiec podczas pandemii?

– Szczerze mówiąc jest ciężko. Trenujemy wszyscy indywidualnie. Dla mnie jest to trudne z uwagi na to, że bardzo lubię trenować w grupie. Ciężko o motywację, ale jakoś musimy sobie radzić.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Krispol I ligi na sezon 2020/2021

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę