Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów: Poznaliśmy półfinalistów, Polacy i Bułgarzy najlepsi w grupach

ME kadetów: Poznaliśmy półfinalistów, Polacy i Bułgarzy najlepsi w grupach

fot. cev.eu

Za nami pierwsza część mistrzostw Europy kadetów – faza grupowa. Po trzech meczach w każdym zestawieniu poznaliśmy ekipy, które zagrają w finałowych zestawieniach. Oprócz biało-czerwonych do najlepszej czwórki turnieju awansowali kadeci z Włoch, Bułgarii i Czech. Polscy zawodnicy zmierzą się w półfinale z Włochami.

Grupa ATrzeciego dnia zmagań mistrzostw Europy kadetów w tym zestawieniu były dwie drużyny bez wygranej – Belgia i Turcja. Obie spotkały się po dwóch stronach siatki, a po tym starciu niechlubne miano „ostatniej ekipy w grupie” przypadło reprezentantom Turcji. Belgijski zespół wygrał w trzech setach, choć w dwóch pierwszych rywale mieli bardzo wiele szans i prowadzili, momentami bardzo wyraźnie. W pierwszej odsłonie turecka ekipa nie radziła sobie na początku, by odskoczyć wyraźnie w jej połowie. Końcówka należała jednak do rywali.

Wydawało się, że Turcy nie odpuszczą w kolejnym secie, długi czas prowadzili, ale znowu ostatnie chwile należały do siatkarzy belgijskich. W najważniejszych momentach Belgowie byli opanowani zarówno w ataku i bloku, czym przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ciężar gry wtedy brał na siebie Ferre Reggers, a także Lennert Beelaert. Obaj mieli jednak także momenty słabszej dyspozycji.

Turcja – Belgia 0:3
(25:27, 22:25, 22:25)

Na koniec walki w grupach najdłużej czekano na wynik spotkania Włochy – Bułgaria, które zakończyło się dopiero w tie-breaku. Był to mecz o pierwsze miejsce w grupie, a finalnie zajęli je kadeci z Bułgarii. Włosi wygrali dość pewnie pierwszą partię, kolejną przegrali, by w trzecim secie znowu narzucić swój rytm gry. Nie utrzymali go jednak do końca i w ostatnich akcjach bułgarska ekipa wyrwała im wygraną z rąk. Najbardziej wyrównana była czwarta odsłona, której losy ważyły się do samego końca, a ekipa z Półwyspu Apenińskiego doprowadziła w niej do tie-breaka. W nim od początku, nie za wyraźnie, ale konsekwentnie prowadzili Bułgarzy i to oni też zamknęli mecz wygraną. Kluczem do zwycięstwa była w tym meczu gra zespołowa.

Włochy – Bułgaria 2:3
(25:16, 13:25, 24:26, 25:21, 11:15)

Zobacz również:
Wyniki I grupy mistrzostw Europy kadetów


Grupa B

W tej grupie bardzo dobrze radzą sobie polscy kadeci, którzy w środę odnieśli trzecią wygraną w turnieju. Tym razem w pokonanym polu biało-czerwoni pozostawili Białoruś. W starciu stracili jednak pierwszego w mistrzostwach seta. Najwięcej problemów rywale sprawili Polakom w drugiej odsłonie, którą tez białoruska drużyna wygrała. Wśród reprezentantów Polski prym wiódł Kamil Szymendera, zdobywca 18 punktów.

Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ.

Polska – Białoruś 3:1
(25:12, 22:25, 25:13, 25:14)

Po porażce w pierwszym meczu z Polakami, kolejne zwycięstwa zanotowali kadeci z Czech. W środę pokonali oni reprezentację Niemiec. Starcie zakończyło się w trzech setach, a Niemcy tylko przez krótki moment toczyli wyrównaną walkę w drugiej odsłonie. Przeciwnicy nie stanowili dla czeskiej ekipy dużego zagrożenia. Słabo grali w polu zagrywki i na siatce. Popełniali też więcej błędów. Czesi nawet jeśli nie kąsali serwisem, to byli czujni w bloku. Szanowali też piłkę w ataku. To dało im znaczną przewagę. Najlepiej w ich szeregach spisywał się David Kollator (15 punktów, ratio +12). W bloku nieźle spisywał się Jakub Klajmon, który 6 z 12 zdobytych punktów zanotował właśnie w tym elemencie.

Czechy – Niemcy 3:0
(25:18, 25:22, 25:13)

Zobacz również:
Wyniki II grupy mistrzostw Europy kadetów

Półfinały:

Bułgaria – Czechy
Polska – Włochy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved