Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: Trzecia porażka Polek, w poniedziałek mecz ostatniej szansy

ME kadetek: Trzecia porażka Polek, w poniedziałek mecz ostatniej szansy

Reprezentacja Polski kadetek przegrała trzeci mecz z rzędu w mistrzostwach Europy kadetek i jako jedyna pozostaje w grupie II bez punktów. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Pecia uległy 1:3 reprezentacji Białorusi. W poniedziałek Polki rozegrają ostatni mecz grupowy i by zachować szansę na pozostanie w turnieju muszą go wygrać za trzy punkty. A i to jeszcze nie zagwarantuje im wejścia do czołowej ósemki…

Reprezentantki Polski rozegrały kolejne słabe spotkanie na mistrzostwach Europy kadetek w Podgoricy. W przegranym 1:3 meczu z Białorusią biało-czerwone popełniły aż 30 błędów własnych, przy 14 błędach przeciwniczek.

Polki dobrze rozpoczęły ten pojedynek i szybko wyszły na prowadzenie 8:5. Rywalki powoli odrabiały straty, w końcu jednak doprowadziły do wyrównania i wyszły na prowadzenie 21:20. Od tego momentu nasz zespół nie zdołał już w tym secie zdobyć punktu i przegrał go do 20. W drugiej partii po zaciętym i wyrównanym początku inicjatywę szybko przejęły Białorusinki. Prowadziły już 16:11, potem 21:14 i dopiero wtedy podopieczne trenera Andrzeja Pecia się przebudziły. Odrobiły straty, obroniły dwie piłki setowe i doprowadziły do remisu 24:24. W końcówce na przewagi nie dały jednak rady przeciwniczkom i przegrywały już 0:2.

Nadzieję dawał set trzeci, którego Polki rozgrywały koncertowo, ale… do czasu. Prowadziły już 8:3, potem przewaga wzrosła nawet do 8 punktów, jednak w końcówce coś się w ich grze zacięło. Nie pomogły przerwy brane na żądanie trenera, Białorusinki cierpliwie i konsekwentnie odrabiały straty. Gdy wydawało się, że dogonią nasz zespół, Polki zdołały zakończyć seta wygraną 25:23.

Gdy w czwartej partii biało-czerwone prowadziły 8:6, była jeszcze nadzieja na tie-breaka. Szybko jednak straciły to prowadzenie i musiały gonić przeciwniczki. Białorusinki prowadziły już 16:14 i 21:17, do końca nie oddając przewagi. Rywalki wygrały tego seta do 22 i całe spotkanie 3:1, notując pierwszą wygraną w turnieju. W zwycięskiej drużynie wyróżniała się Walerija Turczyna, która zdobyła 21 punktów. W polskim zespole 19 punktów na swoim koncie miała Karolina Staniszewska.

Białoruś – Polska 3:1
(25:20, 28:26, 23:25, 25:22)

Białoruś: Swetnik (15), Perminawa (13), Turczyna (21), Jermalkowicz (8), Hornaja (7), Bucenka (5), Perry (libero) oraz Klimkowa, Kaliniczenka, Haiszun (libero) i Wiarbickaja
Polska: Lenik (12), Staniszewska (19), Łagida (14), Stambrowska (9), Wacławczyk (5), Janicka (9), Łyduch (libero) oraz Kubas (libero), Zagumny, Brzoza (2) i Kecher (9)