Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Nowicki: Potrzebujemy więcej konsekwencji

Kacper Nowicki: Potrzebujemy więcej konsekwencji

fot. voleybolunsesi.com

Ekipa PSG KPS-u Siedlce przegrała dziewiąty mecz w sezonie. W pokonanym polu podopiecznych Kacpra Nowickiego zostawił wyżej notowany MKS Będzin. – Jednym z naszych mankamentów nadal jest skuteczność w ataku, w którym przy dobrym przyjęciu akcje nie są skuteczne, co pokazują statystyki. Przy przyjęciu perfekcyjnym potrzebujemy więcej konsekwencji – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec drużyny z Siedlec.

Siedlczanie przegrali z MKS-em Będzin po raz drugi w sezonie. Oba starcia zakończyły się dla nich bez zdobyczy punktowej. – Na pewno Arena Będzin to bardzo trudny teren, czego się spodziewaliśmy i byliśmy tego świadomi. Chłopaki bardzo dobrze pracowali przez ostatni tydzień, więc tym bardziej szkoda tego wyniku 0:3. Tym bardziej, że nie odzwierciedlił przebiegu tego meczu. W trzecim secie mieliśmy największe szanse na przedłużenie tego meczu. Zaczęliśmy od stanu 7:2, natomiast rywal w przebiegu seta dogonił nas po dwudziestym punkcie i była zażarta walka na przewagi. I niestety, ale to gospodarz cieszy się z trzech punktów – podsumował Kacper Nowicki.Będzinianie zdecydowanie lepiej spisywali się w bloku (11 punktów – w tym siedem zdobytych tylko w pierwszej partii). W drugim i trzecim secie ekipa z Siedlec wstrzeliła się serwisem, zdobyła po dwa asy serwisowe, jednak nie miało to przełożenia na wynik całego meczu. – Na pewno jednym z pozytywów tego meczu jest nasza zagrywka – jej wzmocnienie i utrudnienie rywalowi przyjęcia do siatki. Kilka razy będzinianie musieli grać na piłkach wysokich, odsunięci od siatki. Mieliśmy też asy serwisowe, ale też udało nam się odsunąć dobre rozegranie gospodarzy – ocenił Nowicki. – Jednym z naszych mankamentów nadal jest skuteczność w ataku, w którym przy dobrym przyjęciu akcje nie są skuteczne, co pokazują statystyki. Przy przyjęciu perfekcyjnym potrzebujemy więcej konsekwencji – dodał trener PSG KPS-u.

KPS ma obecnie osiem wygranych i dziewięć porażek, a 23 zdobyte punkty pozwalają mu plasować się na 10. miejscu w ligowej tabeli. Kolejne starcie zagrają w Bydgoszczy z czwartą obecnie Visłą. – Za tydzień jedziemy do Bydgoszczy na mecz z Visłą. To również jest bardzo trudny teren. Nie ma żadnej wątpliwości, że jedziemy tam walczyć o trzy punkty. W pierwszej rundzie przegraliśmy pierwszy mecz u nas 2:3. Teraz na pewno nie będzie to taki sam mecz. Graliśmy go na początku ligi. Zarówno jeden, jak i drugi zespół w tym czasie bardzo ciężko pracowały, więc to nie będzie to samo. Jedziemy tam z dobrym nastawieniem, po dobrze przepracowanym tygodniu. Przygotujemy się taktycznie na ten zespół i mam nadzieję, że za tydzień będziemy cieszyć się z trzech punktów – zakończył trener siedlczan.

źródło: inf. własna, KPS Siedlce - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę