Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Gonciarz: Nasza gra wygląda coraz lepiej

Kacper Gonciarz: Nasza gra wygląda coraz lepiej

W piątek 3 września rozpoczął się w Bielsku-Białej turniej towarzyski Góral Cup – Beskidy 2021. W pierwszym dniu turnieju MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. W dwudniowych zawodach obok miejscowego BBTS-u Bielsko-Biała bierze udział jeszcze eWinner Gwardia Wrocław, Exact Systems Norwid Częstochowa oraz MKS Będzin. W pierwszym meczu turnieju będzinianie bez straty seta wygrali z częstochowianami. Warto jednak podkreślić, że wszystkie trzy partie były dość wyrównane.

Cieszy przede wszystkim to, że na tym etapie przygotowań nasza gra z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej – powiedział Kacper Gonciarz, rozgrywający MKS-u. I dodał – Jeśli mowa o przeciwniku, tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Norwid to tak samo, mocno przebudowana drużyna.

Będzinianie w końcu mogą trenować i przygotowywać się do startu sezonu TAURON 1. Ligi Mężczyzn w komplecie. Do zespołu dołączyli już zagraniczni siatkarze. – Dobrze, że do naszego zespołu dołączyli już obcokrajowcy. Jesteśmy w komplecie i na pewno będzie nam się łatwiej trenowało. Mam nadzieję, że to przełoży się na jakość treningów, a w późniejszym czasie na wyniki sportowe w lidze – zakończył Gonciarz.

Przypomnijmy, że w turnieju Góral Cup drużyny grają według systemu „każdy z każdym”, bez podziału na grupy. Zespoły rozgrywają w dany spotkaniu tylko trzy sety. O końcowej klasyfikacji turnieju decydować będą w pierwszej kolejności zdobyte punkty (1 pkt za każdy wygrany set), następnie – ratio setów, ratio punktów, a na końcu wynik bezpośredniego meczu.