Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Włoszki pokonały Holandię i zagrają o złoto

ME K: Włoszki pokonały Holandię i zagrają o złoto

fot. CEV

Włoszki wygrały drugi półfinał mistrzostw Europy i zagrają z Serbią o złoto. Holandia tylko w jednym secie postawiła twarde warunki, ale było to za mało na siatkarki Davide Mazzantiego. Tym samym w finale spotkają się reprezentacje, które w pierwszej kolejności wymieniano jako kandydatów do końcowego triumfu. Holenderki po dzisiejszej porażce spotkają się z Turcją w meczu o brązowy medal. 

Na początku półfinału Włoszki grały nerwowo, wynik pozostawał na styku (8:9). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Przy celnych zagrywkach Cristiny Chirichelli siatkarki z Włoch zaczęły budować przewagę, po kolejnym udanym kontrataku Eleny Pietrini o czas poprosił holenderski szkoleniowiec (10:14). Podopieczne trenera Mazzantiego dyktowały warunki na boisku, ich przeciwniczki punktowały głównie po włoskich błędach w polu zagrywki. Nawet trudne piłki kończyła Pietrini, coraz pewniej atakowała również Paola Egonu (13:20). Mimo wyraźnej różnicy punktowej Holenderki nie poddały się. Z akcji na akcję podopieczne trenera Selingera zaczęły wracać do gry, poprawiły celność w polu zagrywki zagrywki, skutecznie atakowała Juliet Lohuis. Po podwójnym, holenderskim bloku przerwę wykorzystał Davide Mazzanti (18:22). Po interwencji trenera Włoszki wróciły do gry, a atak Egonu postawił kropkę nad i w inauguracyjnej partii.W drugim secie reprezentacja Włoch kontynuowała skuteczną grę, kolejne ataki kończyła Miriam Sylla. Przy stanie 5:9 o czas poprosił trener Selinger. Nie wybiło to z rytmu Włoszek, które grały bardziej konsekwentnie od rywalek (5:11). Serię przerwał dopiero skuteczny atak Elles Dambrink. Chociaż reprezentantkom Włoch zdarzało się popełniać błędy, dystans pozostawał wyraźny. Nika Daalderop poderwała swoje koleżanki do walki. As Lohuis i kontratak Celeste Plak pozwoliły Holenderkom zbliżyć się na trzy punkty, jednak po przerwie dla trenera Mazzantiego skutecznie zaatakowała Sylla, przerywając serię rywalek (14:18). Nie brakowało ciekawych wymian, ale padały one głównie łupem Włoszek. Roszady w składzie nie pomogły Holenderkom. Kiwka Egonu dała serię piłek setowych podopiecznym Davide Mazzantiego (17:24) a autowe zagranie rywalek zamknęło seta.

Z nową energią w trzecią odsłonę weszły Holenderki, które poprawiły nie tylko grę w obronie, ale również skuteczność w ataku. Po kolejnym skutecznym zagraniu Daalderop przerwę wykorzystał trener Mazzanti (8:4). Punktowe ataki Egonu i szczelny włoski blok pozwoliły wyrównać wynik, a o czas tym razem poprosił holenderski szkoleniowiec (9:9). Włoszki nie zdołały pójść za ciosem, celne zagrywki posyłała Juliet Lohuis i już przy stanie 13:9 drugi raz interweniował Davide Mazzanti. Problemy z rozegraniem skutecznej akcji przez włoski zespół trwały (15:9). Wyjść z trudnego ustawienia pozwoliła dopiero atakiem Alessia Gennari (16:10). Włoszki starały się walczyć, ustawiały coraz lepszy blok, ale wciąż szczęście było po holenderskiej stronie (20:12). Holenderki bardzo celnie zagrywały, utrzymywały wyższą skuteczność (23:14). Raz za razem mocno atakowała Celeste Plak. Jednostronną odsłonę zakończyła autowa zagrywka Sylvii Nwakalor.

W czwartym secie Włoszki wróciły do skutecznej gry, szybko pierwszy czas wykorzystał trener Selinger (2:5).Tym razem to siatkarki z Włoch miały po swojej stronie mocną zagrywkę, kolejne piłki na siatce wykorzystywała Chirichella. Przy stanie 4:10 drugi raz interweniował trener Holenderek. Skutecznie punktowała Egonu, gdy do skutecznych ataków dołożyła asa jej zespół odskoczył na 14:5. Dopiero w dalszej fazie seta Holenderki poprawiły skuteczność, akcje kończyły Plak i Daalderop. Po bloku na Annie Danesi o czas poprosił trener Mazzanti (13:18). W kolejnej akcji włoska środkowa wykorzystała piłkę na siatce, kończąc serię rywalek. Holenderki popełniały proste błędy, miały problem z przebiciem się przez blok (16:23). Punkty na wagę awansu do finału padły po atakach Egonu i Pietrini.

Holandia – Włochy 1:3
(19:25, 17:25, 25:14, 18:25 )

Składy zespołów:
Holandia: Lohuis (9), Buijs (9), Bongaerts (2), Daalderop (14), Timmerman (4), Dambring (2), Schoot (libero) oraz Plak (12), Grothues, Jasper i Dijkema
Włochy: Orro (3), Chirichella (10), Danesi (17), Pietrini (13), Sylla (8), Egonu (24), De Gennaro (libero) oraz Parrocchiale, Gennari (2), Malinov i Nwakalor (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej ME siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę