Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Serbki ostatnimi półfinalistkami

ME K: Serbki ostatnimi półfinalistkami

fot. CEV

Reprezentacja Serbii uzupełniła skład najlepszej czwórki tegorocznych mistrzostw Europy. W ćwierćfinale podopieczne Zorana Terzicia pokonały Francję. Spotkanie lepiej rozpoczęły Trójkolorowe, ale trzy kolejne partie padły łupem Serbek i to one wygrały 3:1, meldując się tym samym w półfinale imprezy. W nim zmierzą się z reprezentacją Turcji.

Serbki źle otworzyły spotkanie, w ataku pomyliły się Bianka Busa oraz Tijana Bosković, co w połączeniu z asem serwisowym Isaline Sager Weider dało Francuzkom pokaźną przewagę już na samym początku (6:1). One jednak również nie wystrzegały się błędów, co pozwoliło ich rywalkom nieco zmniejszyć różnicę (9:11), chociaż po chwili punktowa zagrywka Heleny Cazaute odbudowała dystans (14:9). Pojedyncze akcje Bosković oraz Mileny Rasić to było za mało, by ich zespół zdołał wyrównać, mimo że dwie pomyłki w ataku zanotowała Cazaute (17:18). Zacięta walka toczyła się do samego końca – ostatecznie minimalnie lepsze okazały się Francuzki po akcjach Lucille Gicquel oraz Amandhy Sylves (25:22).Podrażnione porażką Serbki mocno weszły w drugą partię i szybko zaczęły budować przewagę dzięki akcjom Rasić i Bosković (6:3). Chwilę później Francuzki miały już kontakt punktowy za sprawą asa serwisowego Amelie Rotar (5:6), jednak blok Mai Ognjenović i seria zagrań Bosković pozwoliły podopiecznym trenera Zorana Terzicia odbudować dystans (12:7). Utrzymywały one prowadzenie i chociaż kolejną punktową zagrywkę zanotowała Rotar, a walczyć próbowała jeszcze Sager Weider, to pewny triumf Serbek przypieczętował as serwisowy Ognjenović (25:18).

Siatkarki z Serbii kontynuowały znakomitą serię przy zagrywce Ognjenović również na początku trzeciego seta (7:0). Kolejne skuteczne bloki zespołu trenera Terzicia powiększyły dystans (14:3). Żadna z siatkarek po stronie francuskiej nie potrafiła poderwać swojej drużyny do walki, nie pomagały one sobie również błędami własnymi. Gdy w polu serwisowym pojawiła się Bojana Milenković przewaga wynosiła już szesnaście punktów (21:5). Partię zakończył błąd Halimatou Bah (25:7).

Asy serwisowe Ognjenović oraz Busy już na początku czwartej odsłony meczu pozwoliły Serbkom odskoczyć (4:1). Seria zagrań Bosković stopniowo powiększała dystans (12:5), który po ataku Busy i błędzie Sager Weider wynosił już dziewięć punktów (16:7). Lisa Arbos, Amelie Rotar oraz Helena Cazaute próbowały jeszcze walczyć, jednak Francuzki nie zdołały już odrobić tak znaczących strat – Serbki triumfowały 25:20 po bloku Miny Popović.

Serbia – Francja 3:1
(22:25, 25:18, 25:7, 25:20)

Składy zespołów:
Serbia: Busa (8), M. Popović (9), Ognjenović (7), Rasić (13), Bosković (27), Milenković (8), S. Popović (libero) oraz Carić, Mirković, Bjelica, Blagojević (libero)
Francja: Cazaute (8),  Stojilljković, Gicquel (9), Sager Weider (5), Sylves (6), Rotar (15), Giardino (libero) oraz Arbos (3), Ratahiry (1), Respaut, Bah (1), Gelin, Defraeye (libero)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej ME siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę