Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. A: Ekspresowy triumf Serbii nad Bośnią i Hercegowiną

ME K, gr. A: Ekspresowy triumf Serbii nad Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Serbii nie dała żadnych szans ekipie Bośni i Hercegowiny w meczu mistrzostw Europy gr. A. Serbki w żadnej z partii nie oddały inicjatywy rywalkom, nie pozwalając im na przekroczenie bariery 20 oczek. Najbliżej tego rezultatu Bośnia i Hercegowina była w drugim secie, którego przegrała do 18.

Spotkanie mocno otworzyły Serbki, które po trzech asach serwisowych Tijany Bosković i błędzie Dajany Bosković prowadziły już 8:3. Podopieczne trenera Zorana Terzicia również nie wystrzegały się pomyłek, ale mimo tego spokojnie utrzymywały dystans, który za sprawą ataków Tijany Bosković, a także Bianki Busy i Bojany Milenković wzrósł do dziesięciu punktów (17:7). Obraz gry obu ekip nie zmienił się już do końca seta, którego Serbki wygrały 25:11 po kolejnym asie Tijany Bosković i autowym uderzeniu Andelki Radisković.

W drugą partię Bośniaczki weszły znacznie lepiej i po ataku Dajany Bosković objęły prowadzenie, które chwilę później powiększył błąd Tijany Bosković (8:5). Serbki szybko się jednak otrząsnęły i gdy blok zanotowała Busa, było po 8. Między zespołami wywiązała się wyrównana walka punkt za punkt, dopiero uderzenia Tijany Bosković i Busy, a także blok Miny Popović pozwoliły siatkarkom trenera Terzicia przejąć inicjatywę (19:14). Końcówka należała już do nich i ostatecznie błąd Mileny Bozić dał im piłki setowe, a partię zakończyła zepsuta zagrywka Dajany Bosković (25:18).

W trzecim secie po asie serwisowym Ediny Selimović Bośniaczki prowadziły 2:0, jednak chwilę później ich rywalki przejęły inicjatywę za sprawą trudnej zagrywki Busy (5:2). Mocne ataki Tijany Bosković, Mileny Rasić oraz Busy pozwoliły Serbkom powiększyć przewagę (12:5), która po bloku Popović wynosiła już osiem punktów (14:6). Podopieczne trenera Terzicia kontrolowały już w pełni przebieg tej partii, siatkarki z Bośni i Hercegowiny popełniały natomiast coraz więcej błędów (8:20). Wysokie zwycięstwo reprezentacji Serbii przypieczętowała atakiem Katarina Lazović (25:14).

Serbia – Bośnia i Hercegowina 3:0
(25:11, 25:18, 25:14)

Serbia: Busa (11), Popović M. (8), Ognjenović, Rasić (7), Bośković T. (16), Milenković (5), Popović S. (libero) oraz Lazović (1), Carić, Mirković (1), Veljković (2), Bjelica (1), Blagojević i Kocić
Bośnia i Hercegowina: Paradżik (5), Bożić (1), Radiśković (3), Selimovic (4), Babic (2), Bosković D. (14) Ivković (libero) oraz Dragutinovic, Hadżić, Dapa, Radovic I. i Begic