Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Wyrównane, trzysetowe starcie pada łupem Czeszek

ME K, gr. B: Wyrównane, trzysetowe starcie pada łupem Czeszek

W ramach grupy B mistrzostw Europy siatkarek Czeszki pokonały Greczynki 3:0, nie było to jednak dla nich łatwe spotkanie. W pierwszym i drugim secie między zespołami toczyła się zacięta, wyrównana walka, a o wyniku decydowała gra na przewagi. Dopiero w trzeciej partii czeska drużyna w pełni przejęła kontrolę nad przebiegiem meczu i zdominowała rywalki.

Początek meczu należał do Czeszek, które po udanej kontrze Michaeli Mlejnkovej objęły prowadzenie (4:2). Dzięki ich skutecznej grze w bloku zaczęło ono rosnąć (7:4). Wydawało się, że dzięki udanym zbiciom Gabrieli Orvosovej kontrolują one grę, ale Greczynki przy zagrywce Konstantiny Vlachaki odrobiły straty (15:15). Z akcji na akcję się rozkręcały, a po ataku Evdokii Marthy Anthouli dotrzymywały kroku rywalkom (20:20). Dopiero dobra postawa Orvosovej na siatce dała Czeszkom dwie piłki setowe. Obroniła je Olga Strantzali, ale w walce na przewagi lepsze okazały się nasze południowe sąsiadki, triumfując po zbiciu Mlejnkovej (26:24).

W drugim secie próbowały one pójść za ciosem, ale skuteczna kontra Anthi Vasilantonaki spowodowała, że siatkarki z Hellady szybko wróciły do gry (5:5) .Następne minuty należały do Georgii Lamprousi, która zbudowała przewagę dla greczynek (11:7). Przy zagrywce Magdaleny Jehlerovej Czeszki odrobiły część strat, ale dzięki Anthouli wciąż w lepszej sytuacji były ich rywalki (18:15). Ta sama zawodniczka dołożyła jeszcze asa serwisowego, a jej koleżanki blok, dzięki czemu Greczynki zbliżały się do wyrównania stanu meczu (22:17). Do walki Czeszki poderwała Simona Bajusz, a po asie serwisowym Evy Hodanovej doprowadziły one do gry na przewagi. W niej Mlejnkova przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę (28:26).

W pierwszej fazie trzeciej partii Greczynki dotrzymywały kroku przeciwniczkom, ale udane zagrania Pavliny Simanovej sprawiły, że do głosu zaczęły dochodzić Czeszki (8:6). Asa serwisowego dołożyła Hodanova, a po błędzie w ataku Vlachaki sytuacja siatkarek z Hellady robiła się coraz trudniejsza (8:13). Do walki próbowała poderwać je Evangelia Chantava, ale skuteczna gra na siatce duetu Gabriela Orvosova/Veronika Trnkova prowadziła Czeszki do sukcesu (19:13). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie. Kolejne akcje kończyła Orvosova, a pomyłka w ataku Greczynek zakończyła rywalizację w tym meczu (25:15).

Grecja – Czechy 0:3
(24:26, 26:28, 15:25)

Grecja: Giotra (3), Anthouli (15), Lamprousi (5), Vasilantonaki (12), Christodoulou (2), Vlachaki (8), Artakianou (libero) oraz Vergidou, Strantzali (1), Polynopoulou (2), Chantava (1), Rogka (libero)
Czechy: Kossanyiova (1), Trnkova (12), Orvosova (22), Valkova (3), Mlejnkova (10), Jehlarova (2), Dostalova (libero) oraz Hodanova (4), Simanova (3), Kojdova (3), Bajusz, Chevalierova (libero)