Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Pewne zwycięstwo Bułgarek

ME K, gr. B: Pewne zwycięstwo Bułgarek

Znakomicie mistrzostwa Europy siatkarek rozpoczęły grupowe rywalki biało-czerwonych, reprezentantki Bułgarii. Zgodnie z przewidywaniami na inaugurację turnieju jego współgospodynie ME pokonały Greczynki. Podopieczne Iwana Petkowa bez większych problemów zapisały na swoim koncie trzysetowe zwycięstwo.

Bułgarki mecz zaczęły nerwowo, co wykorzystały Greczynki, które po zbiciach Olgi Strantzali i Anthi Vasilantonaki prowadziły 8:6. Następnie miały jeszcze przewagę (12:10), ale przez własny błąd pozwoliły rywalkom wrócić do gry. Te przy zagrywce Jelicy Wasiljewej przejęły inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami (16:12). Dołożyły szczelny blok, a udana kontra Emiliji Dimitrowej spowodowała, że były coraz bliżej wygranej w premierowej odsłonie (23:16). Pojedyncze udane zagrania siatkarek z Hellady nie pozwoliły im już wrócić do gry, a ich błąd zakończył walkę w tym secie (25:20).

W drugiej odsłonie gospodynie poszły za ciosem. Przy zagrywce Wasilewej zaczęły uciekać rywalkom. Po szczelnym bloku prowadziły już 8:4. Po akcji Marthy Anthouli Greczynki zbliżyły się na 9:11, ale na więcej nie było ich stać. Zostały zatrzymane blokiem, a skuteczne zbicia Wasilewej i Nasji Dimitrowej spowodowały, że Bułgarki kontrolowały boiskowe wydarzenia (17:10). Mimo że popełniały błędy, to Greczynki nie miały argumentów, aby się do nich zbliżyć. W końcówce dołożyły asa serwisowego, a zbicia ze środka Hristiny Wuczkowej przybliżały je do sukcesu. Ostatecznie atak Wasiljewej zakończył nierówną walkę w tej partii (25:15).

W trzecim secie Bułgarki poszły za ciosem. Po kontrze Nasji Dimitrowej odskoczyły od rywalek na 5:2. Jednak tym razem Greczynki poderwały się do walki. Po akcji Strantzali odrobiły straty, a dzięki blokowi wyszły na prowadzenie 10:8. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, a Bułgarki nie mogły odzyskać dobrego rytmu. Dopiero błędy rywalek i atak Gergany Dimitrowej zaczął zbliżać je do wygranej (17:14). Asy serwisowe dołożyły Mirosława Paskowa i Petja Barakowa, a siatkarki z Hellady nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć. W końcówce gospodynie dyktowały warunki gry, a Wasiljewa zakończyła spotkanie (25:19).

Bułgaria – Grecja 3:0
(25:20, 25:15, 25:19)

Bułgaria: Dimitrowa G. (9), Dimitrowa N. (13), Kitipowa (1), Wuczkowa (8), Dimitrowa E. (10), Wasiljewa (19(), Todorowa (libero) oraz Paskowa (2) i Barakowa (1)
Grecja: Giota (6), Anthouli (5), Lamprousi (2), Strantzali (6), Vasilantonaki (14), Christodoulou (1), Artakianou (libero) oraz Kosma, Vergidou, Vlachaki (5) i Rogka (libero)