Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I K: Energetyk i Karpaty przedłużają kontrakty, rozstanie w Częstochowiance i Wieliczce

I K: Energetyk i Karpaty przedłużają kontrakty, rozstanie w Częstochowiance i Wieliczce

fot. Michał Szymański

Kolejne karty transferowe odkrywają kluby I ligi kobiet. Enea Energetyk Poznań poinformował o przedłużeniu kontraktu z środkową Klaudią Laskowską. W Krośnieńskim Stowarzyszeniu Siatkówki Karpaty Krosno pozostanie na kolejny sezon kapitan Izabela Wisz. Z kolei Sorella Częstochowianka Częstochowa pożegnała rozgrywającą Aleksandrę Stachowicz, a Solna Wieliczka atakującą Ewę Bimkiewicz.

Klaudia Laskowska gra na pozycji środkowej i w sezonie 2022/2023 będzie  nadal broniła barw Enea Energetyka Poznań. Zawodniczka dołączyła do poznańskiego klubu przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 i rozegrała 26 meczów, zdobywając 256 punktów, w tym 40 blokiem.Witajcie Kochani! Z radością przekazuję, że kolejny sezon będę reprezentować barwy Enea Energetyka Poznań. Postanowiłam zostać z wami drodzy kibice, ponieważ klub sprawił, że poczułam się jak w domu, a także dzięki wam pokazałam swoją dobrą grę! Czekam z niecierpliwością na nasze spotkanie na parkietach 1. ligi siatkówki kobiet – zwróciła się do kibiców środkowa Energetyka.

W Karpatach Krosno nadal będzie grała natomiast Izabela Wisz. Atakująca dołączyła do krośnieńskiego zespołu przed sezonem 2019/2020. Wcześniej reprezentowała m.in. MKS SAN-Pajdę Jarosław i WTS Solną Wieliczka. W poprzednim sezonie Wisz pełniła rolę kapitana drużyny.

W Częstochowiance Częstochowa rozpoczęto od pożegnań. Z klubu odchodzi rozgrywająca Aleksandra Stachowicz. Doświadczona zawodniczka w przeszłości broniła barw m.in. Budowlanych Toruń, Jedynki Tarnów i Stali Mielec.

Z zespołem Solnej żegna się z kolei grająca na pozycji atakującej Ewa Bimkiewicz Siatkarka w pierwszym meczu sezonu doznała kontuzji co wykluczyło ją z dalszych rozgrywek w minionym sezonie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet 2022/2023

źródło: energetykpoznan.pl, inf. własna, Karpaty Krosno - Facebook, Klub Sportowy Częstochowianka - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę