Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

To już pewne – gwiazda ataku zagra w Trentino

fot. Aleksandra Twardowska

Trentino Volley ma dzisiaj dwa powody do świętowania. Pierwszy to święto patrona miasta – Świętego Wigiliusza z Trydentu. O drugi powód klub zatroszczył się już sam. Oficjalnie ogłosił bowiem zakontraktowanie Nimira Abdel-Aziza. 

Holender spędził ostatnie trzy ostatnie sezony w Allianz Milano i był zdecydowanie najjaśniejszym punktem zespołu, a także całej ligi. W obecnej przerwie między sezonami Aziz był jednym z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym. Ostatecznym zwycięzcą wyścigu po siatkarza okazał się klub z Trydentu, który podpisał z zawodnikiem trzyletni kontrakt.Już w kwietniu wyciekła do mediów informacja, że atakujący jest po słowie z Itasem. Później jednak sytuacja się skomplikowała. Pandemia koronawirusa spowodowała, że kluby nagle zaczęły ciąć koszty i renegocjować kontrakty z siatkarzami. Taką próbę podjęli też w stosunku do Aziza, który według włoskich mediów nie zgodził się na obniżenie płacy. Ostatecznie jednak kontrakt został podpisany, a zawodnik będzie reprezentował barwy Trentino.

– Nimir Abdel-Aziz jest światowej klasy atakującym, jednym z tych graczy. To dla takich siatkarzy kibice przychodzą do hal. Jego gra jest siłowa i spektakularna – powiedział prezydent klubu Diego Mosna. – Jestem szczęśliwy i dumny, że wybrał Trentino Volley, aby kontynuować karierę w SuperLega; dzięki jego wkładowi możemy dokonać istotnego skoku jakościowego i celować coraz wyżej. Nie mogę się doczekac, żeby zobaczyć go na boisku i mam nadzieję, że mieszkańcy Trentino docenią ten prezent, który chcieliśmy dać miastu w dniu jego patrona – zakończył Mosna.

Nimir Abdel-Aziz będzie czwartym Holendrem w historii Trentino Volley po takich graczach jak Wytze Kooistra (2005/06), Kay Van Dijk (2013/14) i Maarten Van Garderen (2018/19 ).

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved