Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Łysiak: Zagrałyśmy słaby mecz

Justyna Łysiak: Zagrałyśmy słaby mecz

fot. Łukasz Krzywański

W poniedziałek siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz w ramach spotkania 16. kolejki TAURON Ligi pokonały Energę MKS Kalisz 3:0. – W poprzednim meczu zabrakło nam naprawdę niewiele, aby wygrać z ŁKS-em. Jak widać wyciągnęłyśmy wnioski i kontrolowałyśmy naszą grę, byłyśmy bardziej skoncentrowane, zwłaszcza w końcówkach – skomentowała kapitan bydgoskiego zespołu Magdalena Mazurek.

Poniedziałkowy mecz w Bydgoszczy w pierwszych dwóch setach wyraźnie toczył się po myśli gospodyń. Pałac wygrał pierwszą partię do 16, a drugą do 19. Znacznie więcej walki było dopiero w trzeciej partii, jednak również ją ostatecznie na swoje konto zapisały gospodynie. Bydgoszczanki górowały na siatce, nie tylko skutecznie atakując, ale również ustawiając aż 13 punktowych bloków. Najczęściej w szeregach gospodyń punktowały Alexandra Dascalu, Regiane Bidias (obie po 17 punktów) i Marta Ziółkowska (12). – Ostatnie tygodnie bardzo ciężko trenujemy. W poprzednim meczu zabrakło nam naprawdę niewiele, aby wygrać z ŁKS-em. Jak widać wyciągnęłyśmy wnioski i kontrolowałyśmy naszą grę, byłyśmy bardziej skoncentrowane, zwłaszcza w końcówkach – powiedziała po meczu Magdalena Mazurek. Rozgrywająca została wybrana MVP poniedziałkowego spotkania.Kaliszanki w ostatnim czasie walczą nie tylko z rywalkami, ale również z problemami zdrowotnymi. Dzień przed meczem z Pałacem kontuzji doznała najlepiej punktująca MKS-u – Julia Szczurowska. Na przyjęciu zadebiutowała Julia Papszun, a zmienniczką Gałkowskiej w ataku została nominalna środkowa Karolina Bednarek. – Mamy duże problemy kadrowe. Przyjechałyśmy tutaj w 12. Na niektórych pozycjach mamy po jednej zawodniczce. Dziś środkowa przez moment zagrała nawet na ataku. Na pewno jest to jakiś czynnik, ale nie możemy na to zwalać winy, bo my dziś po prostu jako zespół zagrałyśmy złe spotkanie. Tu się trzeba uderzyć w pierś i to po prostu przyznać. Zagrałyśmy dziś słaby mecz – tłumaczyła Justyna Łysiak, libero kaliskiego zespołu.

Obecnie MKS Kalisz ma za sobą 17 meczów z czego wygrał 8 i z 23 punktami na koncie zajmuje 8. miejsce. Drużyna z Bydgoszczy plasuje się jedną pozycję niżej. Pałac rozegrał dotychczas 16 spotkań, wygrał 5, gromadząc przy tym 18 punktów.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved