Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Łysiak: Było za dużo naszych błędów

Justyna Łysiak: Było za dużo naszych błędów

Pierwsze siatkarskie derby Łodzi decydujące o brązowym medalu TAURON Ligi zakończyły się wygraną ŁKS-u Commercecon Łódź 3:0. Siatkarki Grota Budowlanych próbowały nawiązać walkę, ale zbyt duży chaos na boisku i aż 21 błędów własnych drużyny występującej w tym meczu jako gość, zadecydowało wyniku. W pomeczowych rozmowach przyznała to libero Justyna Łysiak.

Początek niedzielnego meczu derbowego dawał nadzieje na zaciętą rywalizację. Szybko jednak okazało się, że to siatkarki ŁKS-u są spokojniejsze i bardziej skoncentrowane. Co można zrobić, żeby wynik meczu w czwartek był inny?

My przede wszystkim możemy poprawić naszą grę. W tym meczu było za dużo naszych błędów. Nie mam poczucia, że ŁKS wygrał, bo był od nas lepszy, tylko wygrał, bo my tych błędów za dużo popełniłyśmy – przyznała libero Grota Budowlanych Łódź Justyna Łysiak.

Nieco zaskakującym dla kibiców mógł być moment pod koniec drugiego seta, w którym trener Maciej Biernat próbował zaskoczyć rywala. Pozycję atakującej zajęła Paulina Damaske, a za grę w przyjęciu odpowiedzialny oprócz Justyny Łysiak był duet – Monika Fedusio i Zuzanna Górecka. W takim ustawieniu Budowlani rozpoczęli również trzeciego seta. – Ten mecz od początku się nam nie układał i dlatego też trener szukał nowych rozwiązań. Niestety nie wypaliło, ale na pewno będziemy pracować żeby w następnym meczu nasza gra wyglądała po prostu lepiej – podkreśliła libero.

Z opinią swojej libero zgadzał się również trener Grota Budowlanych Maciej Biernat. – Traciliśmy głowę na wysokiej piłce, za dużo razy daliśmy się zablokować, za dużo było piłek strzelonych w aut. Zwłaszcza przez dwa pierwsze sety. Możliwe, że zadecydowała dyspozycja dnia. To przede wszystkim jest podejście i to, kto lepiej opanuje emocje na boisku, wtedy będzie te spotkania wygrywał. Na razie musimy się skupić na sobie i dopiero potem będziemy myśleć o ŁKS-ie. Cały mecz falował i w ważnych momentach, kiedy wynik się wyrównywał były momenty, gdzie szybko trwoniliśmy wypracowaną przewagę – przyznał.

Następna odsłona rywalizacji o brązowy medal odbędzie się w czwartek, 5 maja, o godzinie 20:30. Tym razem gospodarzem meczu będzie zespół Grot Budowlanych Łódź.