Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Justyna Łukaszewska: Do Chełma po medal

Justyna Łukaszewska: Do Chełma po medal

fot. Michał Walusza

Krajowa czołówka par plażowych, trzy dni rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie oraz niedzielny mecz gwiazd – tak prezentuje się najbliższy weekend w Chełmie. Rusza bowiem pierwszy w historii PKO Chełm Grand Prix Polski 2022. – Do Chełma jedziemy oczywiście po medal. Jest to też nasz ostatni sprawdzian przed finałami we Wrześni – mówi przed turniejem Justyna Łukaszewska, która wspólnie z Izabelą Błasiak stanowią duet będący numerem jeden na liście startowej w Chełmie.

Do turnieju PKO Chełm Grand Prix Polski 2022 zgłosiły się 24 pary siatkarek. Wśród nich jest duet Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak, który w tym roku zgarnął już kilka medali.Na swoim koncie para ta ma zwycięstwo w Poznaniu, a także dwa brązowe medale (Sulejów, Stare Jabłonki) oraz srebro wywalczone w Przysusze. W Chełmie para Łukaszewska/Błasiak również ma jasne cele. –  Do Chełma jedziemy oczywiście po medal. Jest to też nasz ostatni sprawdzian przed finałami we Wrześni. Po turnieju będziemy wiedzieć, co poprawić i nad czym się skupić w finałach. Między turniejami jest bardzo mało czasu, więc niewiele zdążymy poprawić, ale co miałyśmy już wytrenować, to wytrenowałyśmy. Oby w najważniejszym momencie to zaowocowało – powiedziała Justyna Łukaszewska.

Ten sezon duet Łukaszewska/Błasiak może uznać do bardzo udanych. Od jakiegoś czasu gra on pod szyldem Kaman Beach Volleyball Team i bardzo pewnie i solidnie spisuje się na polskich plażach. Co jest kluczem do takiej postawy? –  Sezon jeszcze się nie skończył, ale mamy nadzieję, że zwieńczeniem naszej pracy i przygotowań będzie medal w finałach mistrzostw Polski. Chyba kluczem do takiej passy jest nasze dobre dobranie się charakterami. We dwie jesteśmy mistrzyniami min (śmiech) i dodatkowo kumplujemy się poza boiskiem. Na pewno w jakimś stopniu przekłada się to na wspólną grę, bo możemy na sobie zawsze polegać – zdradziła broniąca pary.

Przed polskimi krajowymi teamami plażowymi turniej w zupełnie nowym miejscu. Chełm do kalendarza zmagań eliminacji mistrzostw Polski dołączył w trakcie sezonu. – Na pewno w miejscach, w których już się grało, jest trochę łatwiej. Wiemy jakiego boiska i miejsca możemy się spodziewać. Trzeba mieć na uwadze to, ze każdy ma takie same warunki do grania. W razie co, jeśli nie pójdzie dobrze, to zawsze można zwalić na nowe miejsce (śmiech) – żartuje broniąca duetu Łukaszewska/Błasiak. – Inaczej gra się też na „swojej ziemi”. Ja pochodzę z Lublina, wiec mamy nadzieję, że zjadą się kibice i będzie nam trochę łatwiej wejść od samego początku w swój rytm gry. Już teraz  serdecznie wszystkich zapraszamy do Chełma! Do zobaczenia – zakończyła Justyna Łukaszewska.

Pierwsze starcia w PKO Chełm Grand Prix Polski 2022 wystartują w piątek, o godz. 9:00. Te najważniejsze zaplanowano na niedzielę. Finały rozegrane zostaną kolejno o godz. 15:00 i 16:00.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę