Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jurij Bierieżko po 13 sezonach opuszcza Dinamo Moskwa

Jurij Bierieżko po 13 sezonach opuszcza Dinamo Moskwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jurij Bierieżko to mistrz olimpijski z 2012 roku. Swoje ostatnie sezony spędził w barwach Dinama Moskwa, którego barw bronił w sumie przez 13 lat. Teraz doświadczony przyjmujący zagra w tureckim Galatasaray Stambuł. – Dziękuję władzom klubu i sztabowi, że rozumieją moje powody i zgodzili się na transfer do Galatasaray. Jestem cały czas głodny gry, dobrze czuje się fizycznie i jestem gotów grać na wysokim poziomie – komentował swój transfer doświadczony zawodnik.Wraz z Dinamem Moskwa Jurij Bierieżko dwukrotnie zdobył mistrzostwo Rosji, na swoim koncie ma również SuperPuchar Rosji i trzy Puchary Rosji. Oprócz tego w swoim dorobku Bierieżko może pochwalić się także triumfem w Pucharze CEV. Doświadczony przyjmujący z reprezentacją Rosji wygrywał Ligę Światową, mistrzostwa Europy, a w 2012 roku igrzyska olimpijskie.

– Przez 13 sezonów Dinamo Moskwa było częścią mojego życia. Mam wiele ciepłych wspomnień związanych z klubem, to tutaj zdobywałem moje pierwszy tytuły kilkanaście lat temu. Chciałbym podziękować klubowi, który wspierał mnie przez te wszystkie lata, nie tylko kiedy wygrywaliśmy, ale również w trudnych momentach – skomentował Jurij Bierieżko. Teraz doświadczony zawodnik postanowił spróbować swoich sił za granicą i zagra w tureckim Galatasaray Stambuł. Powodem takiej decyzji jest większa szansa na grę. W Dinamo Bierieżko o miejsce w składzie rywalizował między innymi z Samem Deroo, Jarosławem Podleśnikiem czy młodym Antonem Semyszewem. – Dziękuję władzom klubu i sztabowi, że rozumieją moje powody i zgodzili się na transfer do Galatasaray. Jestem cały czas głodny gry, dobrze czuje się fizycznie i jestem gotów grać na wysokim poziomie – dodał przyjmujący.

Nowy klub Rosjanina plasuje się na pozycji wicelidera ligi tureckiej. Z 20 meczów Galatasaray wygrał 16 i ma na swoim koncie 28 punktów. Klub poszukiwał zastępstwa za kontuzjowanego Yasina Aydina, a w zespole gra także znany z występów w PlusLidze Mauricio Torres.

źródło: opr. własne, vcdynamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved