Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Rewelacyjny start reprezentacji Polski

ME juniorów: Rewelacyjny start reprezentacji Polski

fot. cev.eu

W sobotę w Czechach rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów. Znakomity start zanotowała reprezentacja Polski, która w pierwszym meczu zmierzyła się z Serbią. Podopieczni Sebastiana Pawlika praktycznie od początku narzucili rywalom swój styl gry i ani na moment nie pozwolili Serbom nawet pomarzyć o zwycięstwie chociaż w jednej partii.  W niedzielę Polacy zagrają z Włochami.

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Polacy, którzy szybko odskoczyli od rywali na trzy oczka. W kolejnych minutach kontrolowali boiskowe wydarzenia. Mimo że w tym secie popełnili aż 10 błędów, to byli zdecydowanie lepsi siatkarsko. Prym w ich szeregach wiedli Michał Gierżot i Przemysław Kupka. Próbował im odpowiadać jedynie Alija Bekrić, ale rywale z atakiem na poziomie 27% nie byli w stanie zbyt wiele wskórać. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Jakub Czerwiński, a biało-czerwoni punktowali także w bloku i polu serwisowym. Ich gra była kompletna, co pozwoliło im odnieść pewne zwycięstwo 25:19.W drugiej odsłonie podopieczni Sebastiana Pawlika poszli za ciosem. Już na jej początku zbudowali sobie pięciopunktową nadwyżkę, dzięki której później grało im się łatwiej. Nawet walka cios za cios na niewiele zdawała się Serbom, bowiem brakowało im serii punktowej przy własnej zagrywce. Pojedyncze udane zagrania Stefana Feta to było zbyt mało, aby złamać biało-czerwonych. W ich szeregach wyróżniał się duet Gierżot/Kupka. Ten pierwszy i Karol Urbanowicz dołożyli jeszcze asy serwisowe, a zaledwie 4 błędy Polaków w secie nie ułatwiły zadania przeciwnikom. Ci z kolei mylili się na potęgę, dzięki czemu w końcówce partii Polacy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Dokładali oczka blokiem, a z atakiem na poziomie 60% skuteczności rozbili Serbów 25:16.

W początkowej fazie trzeciego seta Serbowie dotrzymywali kroku biało-czerwonym. Wprawdzie mieli dwupunktową stratę, ale mogło to im dawać nadzieje na bardziej wyrównaną walkę. Z biegiem czasu jednak Polacy ponownie pokazali swoją wyższość, odskakując na cztery oczka. Jedynie Bekrić próbował im się przeciwstawić, ale Kupka prowadził Polaków do sukcesu. Do gry włączył się Adrian Markiewicz, który dobrze spisywał się w bloku, a błędy popełniane przez rywali ułatwiały zadanie podopiecznym trenera Pawlika. W końcówce Serbowie nie mieli już punktu zaczepienia, a Dawid Pawlun umiejętnie kierował grą Polaków. Ostatecznie zwyciężyli oni 25:18, udanie zaczynając walkę w mistrzostwach Europy.

Polska  – Serbia 3:0
(25:19, 25:16, 25:18)

Składy zespołów: 
Polska: Czerwiński (8), Kupka (16), Durski (1), Urbanowicz (6), Markiewicz (7), Gierżot (15), Dereń (libero) oraz Czyżowski, Gomułka, Pawlun, Borkowski
Serbia: Kozić (2), Bekrić (10), Vidović (3), Nikolić (5), Bojović (1), Fet (8), Misković (libero) oraz Culibrk, Masulović (3), Niketić

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I ME juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved