Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Kolejne wygrane Włochów i Francuzów

ME juniorów: Kolejne wygrane Włochów i Francuzów

Za nami trzeci dzień rywalizacji w mistrzostwach Europy juniorów. Nie był on szczęśliwy dla reprezentacji Polski, która przegrała z Belgami. W grupie biało-czerwonych zwycięstwa na swoim koncie zapisały z kolei Francja oraz Włochy. W jedynym meczu II grupy Białorusini pokonali Holendrów.

W grupie I, w której gra też reprezentacja Polski, Francja mierzyła się z Serbią. Górą w tym starciu okazali się Trójkolorowi, którzy pokonali rywali bez straty seta. We wszystkich partiach podopieczni Marca Francastela triumfowali dość pewnie, wygrywając do 20, 16 i 18, choć początki dwóch pierwszych odsłon były wyrównane. Dopiero w trzeciej partii inicjatywa od początku do końca leżała po stronie Francuzów, którzy przypieczętowali swój triumf. Do zwycięstwa poprowadził ich znakomicie spisujący się w ataku Tom Lavigne, zdobywca 15 oczek. W szeregach Serbów najlepiej zaprezentował się Stefan Fet, który zapisał na swoim koncie 9 punktów.

Francja – Serbia 3:0
(25:20, 25:16, 25:18)

W drugim starciu „polskiej” grupy spotkały się reprezentacje Czech i Włoch. Faworytami byli gracze Italii i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Mecz ten również zakończył się w trzech setach. Włosi znakomicie rozpoczęli spotkanie, rozbijając rywali do 15. Po tak udanej inauguracji zwycięstwa w kolejnych dwóch partiach nie przyszły im już jednak tak łatwo. W drugiej triumfowali bowiem dopiero po walce na przewagi (26:24), zaś w trzeciej  też minimalnie – 25:23. Najlepszym zawodnikiem na boisku był mimo porażki Czechów Jiri Mikulenka – zdobył dla swojej ekipy 17 punktów. W reprezentacji Italii najskuteczniejszy był Tommaso Stefani, autor 15 oczek.

Czechy – Włochy 0:3
(15:25, 24:26, 23:25)

W grupie II w poniedziałek rozegrane zostało jedno spotkanie. Holendrzy mierzyli się w nim z Białorusią. Pomarańczowi mieli nadzieję na drugie zwycięstwo w turnieju, ale pierwsze punkty zapisali na swoim koncie Białorusini, pokonując ich 3:0. Mimo, że spotkanie nieco lepiej rozpoczęli Holendrzy, podopieczni Siergieja Trockiego szybko przejęli inicjatywę i wygrali inauguracyjną odsłonę 25:20. W drugiej Pomarańczowi długo mieli przewagę, oddali ją dopiero w końcówce, ponownie przegrywając do 20. W trzecim  secie wyrównany znów był tylko początek, a Białorusini triumfowali 25:21. Najlepiej w ich szeregach zaprezentował się Maksim Bahatka, który zdobył 14 punktów. Po drugiej stronie siatki prym wiódł Yannick Bak – 12 oczek.

Holandia – Białoruś 0:3
(20:25, 20:25, 21:25)