Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Juliette Fidon-Lebleu zmienia klub, ale nie ligę

Juliette Fidon-Lebleu zmienia klub, ale nie ligę

Znana z polskich parkietów Juliette Fidon-Lebleu zmienia barwy klubowe. Po roku spędzonym w VfB Suhl Lotto Thüringen Francuzka zdecydowała się podpisać kontrakt z Dresdner SC. 

Naprawdę nie mogę się doczekać gry w Dreźnie w przyszłym sezonie – mówi Juliette Fidon-Lebleu. – To będzie dla mnie nowe wyzwanie. Nie mogę się też doczekać zwiedzania Drezna, jak dotąd znałam tylko mniejsze miejscowości w Niemczech. Nie mogę się doczekać, aby poznać nowy zespół i nowych ludzi.



Zdecydowaliśmy się na Juliette, ponieważ jest kompletną zawodniczką. Jest zawodniczką, która daje na boisku wiele rozwiązań i podejmuje mądre decyzje. Jest także wojowniczką, ma mentalność i to nam odpowiada – scharakteryzował swoją nową zawodniczkę trener Alexander Waibl.

Francuska siatkarka grała dotychczas w ekipach Evreux Volleyball (do 2017) i Beziers Volley (2017-19). W roku 2018 sięgnęła po mistrzostwo Francji. Do Polski przyjechała w roku 2019, gdzie przez jeden sezon broniła barw DPD Legionovii Legionowo. Dobra postawa przyjmującej urzekła władze Developresu Rzeszów i klub postanowił zatrudnić zawodniczkę. Z Developresem Fidon-Lebleu zdobyła wicemistrzostwo Polski. Po wyjeździe z Polski dołączyła do PAOK-u Saloniki, a miniony sezon spędziła w VfB Suhl Lotto Thüringen.

Poza wicemistrzostwem w TAURON Lidze ma na koncie również srebro ligi greckiej i złoto we Francji.

źródło: dresdnersportclub.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę