Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juliette Fidon-Lebleu: Nawet po błędach się nie załamałyśmy

Juliette Fidon-Lebleu: Nawet po błędach się nie załamałyśmy

– O naszym zwycięstwie zadecydowała ogromna chęć awansu i trochę więcej szczęścia w niektórych akcjach. Myślę, że pod względem emocji dobrze wytrzymałyśmy ten mecz i pokazałyśmy walkę do samego końca – powiedziała po wywalczeniu awansu do finału Juliette Fidon-Lebleu, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów.

W decydującym starciu o awans do finału TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź postawił wam trudne warunki, ale wytrzymałyście ten mecz od strony mentalnej.Juliette Fidol-Lebleu:To był bardzo ciężki mecz, w którym było sporo walki. ŁKS pokazał swoje atuty i udowodnił, że ma mocną drużynę. Były takie momenty w tym spotkaniu, kiedy rywalki były na fali. My jednak też odpowiadałyśmy dobrą grą. Nie poddawałyśmy się też w trudnych sytuacjach, jak początek czwartego seta, kiedy przeciwniczki osiągnęły kilka punktów przewagi. Obie drużyny miały zresztą w tym spotkaniu lepsze i gorsze momenty. Nie brakowało zwrotów akcji i punktów zdobywanych seriami, także po błędach rywalek. To jest jednak typowe dla siatkówki. Jestem dumna z tego, że przetrwałyśmy te trudne chwile i w decydujących akcjach pokazałyśmy charakter. Pod względem mentalnym wykazałyśmy się odpowiednim podejściem i nie wypuściłyśmy tego meczu z rąk. Oczywiście nie ustrzegłyśmy się własnych błędów, ale po chwilach słabości potrafiłyśmy wrócić do gry i odwrócić niekorzystny wynik. Ten czwarty set, który zdołałyśmy po bardzo emocjonującej końcówce, był niesamowity. Byłyśmy już w nim w sporych opałach, ale do końca walczyłyśmy o zwycięstwo. Nawet po głupich błędach nie załamałyśmy się tylko wspierałyśmy się wzajemnie i pokazałyśmy dużą zespołowość.

Łodzianki były już bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka. Zdołałyście jednak odwrócić losy tego czwartego seta; co o tym zadecydowało?

– Moim zdaniem nasza mentalność i walka do końca. Nawet będąc już w trudnej sytuacji i mimo popełnienia niepotrzebnych błędów potrafiłyśmy wygrać kolejną akcje, a dzięki temu byłyśmy cały czas w grze o wygraną. W tych najważniejszych momentach seta to my zachowałyśmy więcej zimnej krwi i zdobywałyśmy bardzo ważne punkty. To było znakomite.

Nie brakowało w tym spotkaniu stresujących i nerwowych sytuacji; stąd te błędy w ataku czy też niedokładności w przyjęciu zagrywki?

– Myślę, że w tym meczu nie miałyśmy problemu z utrzymaniem nerwów na wodzy i nie odczuwałyśmy takiego stresu, który by nas blokował. Moim zdaniem cały czas utrzymywałyśmy wysoką koncentrację. Oczywiście nie brakowało emocji, ale potrafiłyśmy sobie z nimi radzić. Nawet kiedy zdarzyło mi się popełnić jakieś kuriozalne błędy, po których rywalki przejęły inicjatywę i miały korzystny wynik, to wiedziałam, że nic nie jest jeszcze stracone i że walcząc do końca jesteśmy w stanie odwrócić losy seta. O naszym zwycięstwie zadecydowała ogromna chęć awansu i trochę więcej szczęścia w niektórych akcjach. Myślę, że pod względem emocji dobrze wytrzymałyśmy ten mecz i pokazałyśmy walkę do samego końca.

Po raz kolejny w tym sezonie mogłyście liczyć na dużą skuteczność swojej liderki w ataku – Kiery Van Ryk, ale cichą bohaterką meczu półfinału numer trzy była środkowa Anna Stencel, która wywalczyła aż 14 punktów.

– Jestem bardzo dumna z postawy Ani, która ciężką pracą zasłużyła sobie na tak dobry występ i bardzo nam pomogła w wywalczeniu zwycięstwa. Potrzebowałyśmy dużego wsparcia także ze strony naszych środków i Ania świetnie wywiązała się ze swojej roli. Zagrała znakomicie we wszystkich elementach, bo oprócz ataku prezentowała się też dobrze w bloku i w zagrywce. Jej gra była niesamowita.

Przed wami wielki finał z Grupą Azoty Chemik Police i szansa na wywalczenie mistrzostwa Polski.

– Mamy nadzieję, że przed nami najlepsze mecze w sezonie. To będzie wielkie starcie. Na pewno czeka nas ciężkie zadanie i przynajmniej trzy mecze, może cztery, a może nawet pięć. Musimy dać z siebie maksimum i pójść na całość. Zrobiłyśmy już duży krok, a teraz postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy żeby zakończyć ten sezon w możliwie najlepszy sposób.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę