Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Julien Lyneel wraca do Francji

Julien Lyneel wraca do Francji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Julien Lyneel, były zawodnik m.in. Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla, po sezonie straconym z powodu kontuzji wraca do Francji. Przyjmujący francuskiej reprezentacji powoli wraca do formy podczas turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Rimini, by w przyszłym sezonie będzie bronił barw Montpellier Castelnau Volley.

Julien Lyneel przed rozpoczęciem minionego już sezonu klubowego zdecydował się po dwóch latach opuścić Jastrzębski Węgiel i przenieść się do włoskiego Tonno Callipo Vibo Valetnia.Przyjmujący, który przez większą część sezonu 2019/2020 w barwach drużyny z Jastrzębia-Zdroju leczył kontuzję i nie był w stu procentach gotowy do gry, nie nacieszył się również ligą włoską. Jego transfer do zespołu z Vibo Valentia ogłoszono pod koniec października, natomiast już na początku grudnia Lyneel doznał kolejnego urazu barku i musiał przejść operację, w związku z czym jego kontrakt z klubem został rozwiązany.

Po sezonie całkowicie straconym z powodu kontuzji i późniejszej rehabilitacji Julien Lyneel wrócił do gry w reprezentacji Francji i aktualnie gra z kadrą na turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini. W przyszłym sezonie klubowym zdecydował się natomiast na powrót do rodzimego kraju – wraz z Nicolasem Le Goffem będzie bronił barw Montpellier Castelnau Volley, którego jest wychowankiem.

Zawsze gdzieś z tyłu głowy miałem myśl, że kiedyś wrócę do Montpellier i sądzę, że teraz jest dobry moment na powrót. Pandemia koronawirusa i kontuzje dały mi do myślenia i spowodowały, że chcę wrócić do kraju, do mojego klubu i do rodziny – przyznał przyjmujący. – Wiedziałem, że jeśli wrócę do Francji, to tylko do Montpellier. To nie tak, że spinam moją karierę klamrą, chcę jeszcze grać przez wiele sezonów, jednak podczas wielu lat występów za granicą, podróżowania między Chinami, Polską i Włochami, a w lecie także z reprezentacją Francji, nigdy nie czułem się jak u siebie. Teraz chcę też mieć „normalne” życie towarzyskie. Mam 31 lat i czuję potrzebę spędzania czasu z najbliższymi. Do tego klub z Montpellier ma ambitny plan sportowy – dodał Julien Lyneel.

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę