Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska: Ciągle pragnę nad sobą pracować

Julia Twardowska: Ciągle pragnę nad sobą pracować

fot. Michał Szymański

Julia Twardowska to pierwszy transfer E.Leclerc Radomki Radom w sezonie 2020/2021. – Przed każdym sezonem stawiam sobie cel, aby być lepszą zawodniczką niż w poprzednim. O indywidualnych wyróżnieniach nie myślę, gdyż najważniejszy jest wynik całej drużyny. Chciałabym, abyśmy w przyszłym sezonie stworzyli naprawdę zgrany zespół, który będzie walczył o każdą piłkę – mówi nowa przyjmująca Radomki.

Będzie to twój ósmy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. To chyba spore doświadczenie mimo młodego wieku?

Julia Twardowska:Ósmy sezon – szybko zleciało! To prawda siedem sezonów w ekstraklasie dało mi sporą dawkę doświadczenia, jednak ciągle pragnę nad sobą pracować i stawać się coraz lepszą zawodniczką. Jeszcze długa droga przede mną i wiele sezonów do rozegrania. Jestem gotowa do ciężkiej pracy i zdobywania kolejnych doświadczeń.

Co do drużyny E.Leclerc Radomki Radom, oprócz doświadczenia, wzniesie Julia Twardowska?

– Pracowitość, sumienność i dobrą atmosferę. Chciałabym, abyśmy w przyszłym sezonie stworzyli naprawdę zgrany zespół, który będzie walczył o każdą piłkę.

Po 5 latach opuszczasz Łódź. Czujesz, że teraz jest ten czas na zmiany?

– Dokładnie tak. Czułam, że właśnie teraz nadszedł moment na zmiany. Postanowiłam spróbować swoich sił w innym klubie, dlatego przyjęłam ofertę z E.Leclerc Radomki Radom.

Miniony sezon zakończył się szybciej niż myśleliśmy. Czujesz niedosyt?

– Zdecydowanie czuję niedosyt. Pierwszy raz na swojej siatkarskiej drodze przyszło mi zakończyć sezon tak szybko. Bardzo tego żałuję, jednak wiem, że była to jedyna słuszna decyzja podjęta przez władze. Zdrowie nas wszystkich jest w tym momencie najważniejsze.

 Jak o formę na co dzień dba Julia Twardowska?

– Na co dzień wykonuję ćwiczenia, na które w sezonie jest bardzo mało czasu. Nie mogę doczekać się dnia kiedy otworzą siłownię na której będę mogła potrenować ciężej.  

Czy przed nadchodzącym sezonem stawiasz sobie jakieś cele? Chcesz coś poprawić? Może marzą ci się jakieś indywidualne osiągnięcia?

– Przed każdym sezonem stawiam sobie cel, aby być lepszą zawodniczką niż w poprzednim. O indywidualnych wyróżnieniach nie myślę, gdyż najważniejszy jest wynik całej drużyny. Każdy sezon jest inny i nie wiadomo jak się potoczy. Na ten moment trudno cokolwiek przewidzieć, ale wierzę, że stworzymy zespół, który będzie bił się o jak najwyższe miejsce.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved