Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Julia Twardowska: Chciałam poczuć trochę świeżości

Julia Twardowska: Chciałam poczuć trochę świeżości

fot. Piotr Sumara - Polska Siatkówka

– Takim debiutom w seniorskiej kadrze zawsze towarzyszy lekki stres, ale jak widać dziewczyny bardzo dobrze sobie z tym poradziły zarówno w Wałbrzychu, jak i we wtorek w Łodzi. Karolina Drużkowska miała w sobotę swój debiut i myślę, że poradziła sobie bardzo dobrze. Na pewno było troszeczkę stresu, ale ważne, że dobrze się zaprezentowała – powiedziała kapitan reprezentacji Polski, a także nowa przyjmująca E.Leclerc Radomki Radom, Julia Twardowska.

Wtorkowe spotkanie ze Szwajcarkami nie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. Pierwsze dwie partie padły łupem Helwetek, a w trzeciej wynik przez długi czas utrzymywał się na styku. Ostatecznie lepsze w nim okazały się podopieczne Jacka Nawrockiego, które odwróciły losy meczu i pokonały rywalki po tie-breaku.Dopiero w trzecim secie zaczęłyśmy grać to, co prezentowałyśmy na treningach. Niestety dwa pierwsze troszkę przespałyśmy, ale na to wpływ miała dobra postawa reprezentacji Szwajcarii, bo trzema im to oddać, że nas zaskoczyły tymi skrótami. Nie wstrzymywały ręki w ataku, więc muszę przyznać, że naprawdę dobrze rozpoczęły to spotkanie, w przeciwieństwie do nas – stwierdziła Julia Twardowska.

Przyjmująca jest kapitanem kadry złożonej w tym sezonie głównie z młodszych i niedoświadczonych siatkarek. – Jest bardzo dużo młodzieży. Niektóre dziewczyny mają po 18 lat, więc na pewno jest dużo energii na treningach, wiele żywiołowości. To bardzo fajne. Siatkarki są bardzo ambitne i walczą o każdą piłkę, nigdy nie odpuszczają. Bardzo mi się podoba, że mają taki zapał do siatkówki – skomentowała siatkarka. – Myślę, że takim debiutom w seniorskiej kadrze zawsze towarzyszy lekki stres, ale jak widać dziewczyny bardzo dobrze sobie z tym poradziły zarówno w Wałbrzychu, jak i we wtorek w Łodzi. Karolina Drużkowska miała w sobotę swój debiut i myślę, że poradziła sobie bardzo dobrze. Na pewno było troszeczkę stresu, ale ważne, że dobrze się zaprezentowała – dodała zawodniczka.

Julia Twardowska po pięciu latach spędzonych w Grot Budowlanych Łódź zdecydowała się na zmianę barw. Jej nowym zespołem będzie E.Leclerc Radomka Radom. – Muszę przyznać, że była to dla mnie bardzo ciężka decyzja. Setki razy powtarzałam, że w Łodzi czuję się jak w domu. Pięć lat w jednym klubie to sporo czasu. Muszę przyznać, że chciałam poczuć trochę świeżości – przyznała siatkarka. – Wybrałam Radom właśnie dlatego, że podobał mi się skład, który tam się tworzył. Myślę, że będzie to bardzo dobra drużyna i mam nadzieję, że będziemy grać o jak najwyższe cele – powiedziała przyjmująca. – Mówi się o medalach, ale nie chcę jeszcze mówić przed tym spotkaniem. Muszę najpierw tam przyjechać i sobie porozmawiamy, ale myślę, że będziemy grać o bardzo wysokie miejsca – zakończyła Julia Twardowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved